Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,27 / Satış: 6,30

TRSM Şizofren Tiyatrosu ödül getirdi

TRSM Şizofren Tiyatrosu ödül getirdi
  • 04.11.2015
  • 1.497 kez okundu

Aksaray Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Tiyatro Topluluğu kurucusu Dr. Basri Köylü, Sabancı Vakfı tarafından ödüllendirildi..

Tamamen Şizofren hastalarını topluma kazandırmak adına sosyal sorumluluk projesi kapsamında harekete geçerek ADH TRSM (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi) Tiyatro Topluluğunu kuran, topluluğun sahnelediği, tamamen şizofren hastaların oynadığı “Bende Varım” isimli oyunu yazan ve yöneten ADH Psikiyatri Uzmanı Dr. , Sabancı Vakfının 2015 yılı “Fark Yaratanlar” ödülüne layık görüldü.

Dr. Basri Köylü, ödülle ilgili olarak şunları ifade etti.

“ADH TRSM Tiyatro Topluluğu ile Dünya sayılı, ülkemizde ise bir ilki gerçekleştirdik. “” isimli oyunla ülkemizde fark yarattık. 27 Kasım tarihinde Antalya’da yapılacak olan 51. Ulusal Psikiyatri Kongresinde tiyatro topluluğumuz sahneye çıkarak oyunumuzu sahneleyecek. Ayrıca CNN Televizyonunda yayınlanan 5N1K ekibi ve Sunucusu Cüneyt Özdemir, önümüzdeki günlerde Aksaray’a gelerek tiyatromuzla ilgili çekim ve röportaj yapacak. Bu başarı şahsımın değil, Toplum Ruh Sağlığı Tiyatro Topluluğunun ve Şizofren hastalarımızın başarısıdır. Sabancı Vakfı 2015 yılı “Fark Yaratanlar” ödülünü, tüm şizofren hastaları ve sesini duyurmakta zorlanan herkes adına alıyorum. Tiyatro Topluluğumuzu kurulduğu günden bu güne kadar sürekli destekleyen Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Himmet Durgut ile Yöneticisi Uz.Dr. Cengizhan Kılıçaslan’a, hastalarımızın ailelerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Sabancı Vakfı bu yıl 7.sini verdiği ödülü detaylı bir çalışma sonucu seçerek, çevresindeki sorunlara duyarsız kalmayan, sorunlar karşısında çözümün parçası olmayı seçen, çevresine ilham veren, aktif vatandaşlık örneği sergileyen, toplumsal potansiyelin gelişimini sağlayıp toplumsal duyarlılık bilincini arttırıp, gelecek nesillere aktaran, yenilikçi ve kalıcı değerler yaratan insanlara veriyor..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ