Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,68 / Satış: 5,70

Turizm yollarına İl Özel İdare desteği!

Turizm yollarına İl Özel İdare desteği!
  • 04.05.2016
  • 1.214 kez okundu

Aksaray’ın turizm değerleri etkin bir şekilde turizme sunuluyor..

İlimiz merkez sınırları içerisinde yer alan ve ile birlikte Kapadokya’nın Batı’ya açılan kapısı durumunda olan ‘ye giden turizm yolunun ile arası İl Özel İdaresi ekiplerince yapılıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da desteklenen yolun proje ve yapımına 2015 yılında başlanıldı. Çalışmaları İl Özel İdaresi tarafından yürütülen yolun yapımının 2016 yılı içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

Vali Şeref Ataklı, Aksaray’ın turizmde sahip olduğu kültür ve turizm potansiyelinin etkin şekilde turizmin hizmetine sunulacağını söyledi.

Vali Ataklı bu alanda birçok önemli çalışmanın başlatıldığına dikkat çekerek sınırları içerisinde yer alan Çanlı Kilise’nin turizme etkin olarak sunulması için çalışma başlatıldığını söyledi.

Turistlerin bölgeye ulaşımının daha rahat sağlanması için İl Özel İdaresi tarafından yol genişletme çalışması başlatıldığını ifade eden Vali Ataklı, çok eski zamanlara dayanan tarihi ile Çanlı Kilise ve çevresindeki kaya oyma yerleşim yerlerinin turizme kazandırılacağını söyledi.

Bölgenin yerli ve özellikle yabancı turistlerin bilmediği ancak kalıntıları ve yerleşim yapısı ile dikkat çeken bir büyüklükte olduğunu ifade eden Vali Ataklı: “Akhisar Köyünden başlayarak Çanlı Kilise önünden Çeltek köyüne giden turizm yolu Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sağlanan ödenekle İl Özel İdaresi imkanlarıyla yapılıyor. İl Özel idaresi makine ve ekipman desteği ile maliyetler önemli oranda düşürülerek buradaki çalışmalara başlandı. Yolun tamamlanmasıyla önemli bir kültür ve turizm değerinin daha ortaya çıkarılacak.  Aksaray’ın turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeye yönelik bu tür çalışmalara devam edeceğiz.” dedi..

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ