Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,10

Tuz Gölü’nde yalın ayak turizmi

Tuz Gölü’nde yalın ayak turizmi
  • 16.05.2016
  • 1.006 kez okundu

Başkent’e sınırı olan, her yıl yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turistin ağırlandığı Tuz Gölü, yeni turizm sezonunu açtı..

Türkiye’nin dört bir yanından gelen insanlar, ziyaret ettikleri ’nde yalın ayakla gezinip, bu doğa ortamı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmeyi de ihmal etmiyorlar.

Ankara, Aksaray ve Konya illerinin ortasında yer alan, Lut Gölü’nden sonra dünyanın ikinci tuzlu gölü olma özelliği taşıyan Tuz Gölü, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Tuz Gölü’nde yalın ayak yürüyüş yapan yerli ve yabancı turistler, gün doğumu ve batımındaki manzarayı izlemenin de keyfini sürüyorlar. Türkiye’nin tuz ihtiyacının yüzde 60’ını karşıladığı belirtilen Tuz Gölü’nde turistik tesis işletmecileri, turistlerin merak etmeleri nedeniyel Tuz Gölü’ne yoğun ilgi gösterdiklerini belirtiyorlar.

Türkiye’nin dört bir yanından düzenlenen turlarla veya özel araçları ile Tuz Gölü’ne gelen yerli ve yabancı turistler, tuzdan yapılmış doğal ürünlere de ilgi gösteriyorlar. Kışın üzeri su olan tuz, henüz suyun çekilmemesine rağmen insanlar üzerinde yalın ayakla yürüyor. Aynı zamanda E-90 karayolu üzeri olan Tuz Gölü, Kapadokya’ya gezisine çıkan yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline geldi..

Mayıs ayında turizm sezonu açan Göz Gölü’ne havaların iyice ısınmasıyla birlikte turist sayısında da artış olması bekleniyor..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ