Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

Uzmanlar ASÜ’lülere kariyer imkânlarını anlattı

Uzmanlar ASÜ’lülere kariyer imkânlarını anlattı
  • 17.05.2016
  • 1.162 kez okundu

Aksaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (ASÜSEM) katkılarıyla, Bilim ve Teknoloji Topluluğu’nun düzenlediği “Geleceğini Yönet” başlıklı konferansta, öğrencilere kariyer imkânları anlatıldı..

Konferansın açılışında konuşan ASÜ Öğretim Üyesi ve Topluluk Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Selçuk Kılıç, düzenlenen etkinliğin gençlerin hayatında yol gösterici bir etkisinin olacağını düşündüğünü belirtti.

Eğitim, bilişim ve kariyer uzmanlarının bir araya geldiği konferansın, öğrencilere yeni ufuklar kazandırabileceğinden söz eden Kılıç, “Böylesi kapsamlı bir etkinliği düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız öğrencilerimize faydalı olmak ve onların geleceğe hazırlanmalarına pozitif manada değer kazandırmaktır” dedi. Kılıç, sözlerinin son kısmında, konferansa konuşmacı olarak katılan isimler başta olmak üzere, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yapılan açılış konuşmasının ardından Türkiye’nin en büyük insan kaynakları portalı olan “kariyer.net” adına Bahtiyar Gençero “Günümüzdeki İnsan Kaynakları Uygulamaları,” Murat Kaplan Eğitim ve Danışmanlık adına Murat Kaplan “Etkili Çözüm ve Donanıma Sahip Olma,” Pixel Akademi adına Emrah Kozan ve Raifhan Aydın ise “Bilgi Dolu Bilişim” konulu sunumlarını yaptı. İlgi gören etkinlikte katılımcılara CV hazırlama, mülakat teknikleri, farkındalık, fark oluşturma, tasarım, web, mobil yazılımlar gibi geniş bir yelpazede son derece önemli bilgiler sunuldu.

Etkinlik, yapılan çekilişlerin ardından hediyelerin verilmesi ve konuşmacılara plaketlerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ