Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,02 / Satış: 4,04
€ EURO → Alış: 4,98 / Satış: 5,00

Vali Ataklı, ATSO Meclis toplantısına katıldı

Vali Ataklı, ATSO Meclis toplantısına katıldı
  • 27.05.2016
  • 857 kez okundu

Vali Şeref Ataklı Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis toplantısına katıldı..

Vali Şeref Ataklı’yı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş ve Meclis Başkanı Fatih Tekin karşılayarak meclis toplantısına katılımlarından dolayı Vali Ataklı’ya teşekkür ettiler.

Vali Şeref Ataklı’nın katılımı ile düzenlenen ATSO Meclis toplantısında Yenilenebilir Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi ve Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB kurulması konusunda Vali Ataklı tarafından meclis üyeleri bilgilendirildi.

Vali Şeref Ataklı Güneş Enerjisi İhtisas Bölgesi oluşturulması konusunda meclis üyelerine yaptığı açıklamada, “İlimiz güneş enerjisi bakımından verimli bir yer, haliyle yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımız da var. Bizim amacımızı bu tür yatırımları bir nevi OSB gibi bir bölgede toplayarak altyapı ve yer temini konusunda yatırımcılarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Ön çalışmamızı yaptık, fizibilite raporumuzu hazırladık ve bakanlığa müracaatta bulunduk” dedi.

Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB kurulması konusunda da girişimlerde bulunduklarını belirten Vali Ataklı, mevcut OSB ye ek 500 hektarlık genişleme alanı çalışmalarının olduğunu belirtti. Bu alandan bağımsız 280 hektarlık Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB kurulması için fizibilite çalışması yaptırarak Bakanlığa başvuruda bulunulduğunu belirten Vali Ataklı, ikinci bir OSB kurulmasının getireceği güçlüklerden dolayı bakanlığın ayrı bir OSB ye sıcak bakmadığını fakat mevcut genişleme alanına bu 280 hektarlık bölümü de ekleyerek bu alanın Otomotiv Yan Sanayi üreticilerine ayırmak istediklerini söyledi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ