Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,40 / Satış: 6,43

Vali Şeref Ataklı ATSO Meclisi’ne konuk oldu

Vali Şeref Ataklı ATSO Meclisi’ne konuk oldu
  • 29.05.2016
  • 1.076 kez okundu

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nın her ay düzenlemiş olduğu meclis toplantılarının Mayıs ayı toplantısına Aksaray Valisi Şeref Ataklı konuk oldu..

ATSO Meclis salonunda yapılan toplantıya katılan Vali Şeref ATAKLI’yı ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş ile Oda meclis üyeleri karşılarken toplantının ana gündemi Aksaray ekonomisi oldu.

ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin, yapmış olduğu açıklama da; “ Aksaray Valimiz Şeref ATAKLI’yı mayıs ayı toplantımızda ağırlamaktan meclisimiz adına onur duyduğumuzu dile getirmek istiyorum. Dedi

Meclis Toplantısı   kurumsal yapısı ve yapmış olduğu proje ve icraatlar hakkında sayı valimize  bilgilendirme  sunumu ile başlarken , 2016 yılı nisan ayının Gelir ve Gider ve Mizanının görüşülmesinden sonra Aksaray Valiliği tarafından müracaatları ilgili bakanlıklara yapılmış Aksaray GES Endüstri Bölgesi ve Aksaray Otomotiv İhtisas OSB kurulma süreçleri ve ilimiz sanayisine vereceği katkılar hakkında Sayın valimiz Meclis üyelerine önemli bilgiler vermiştir. Konu ile ilgili meclis üyeleri her iki bölgenin kurulması halinde oda olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceği hususunda karar alındı.

ATSO Meclis Başkanı Tekin; Sayın Valimiz ilimiz sanayisi için yaptıklarını tüm sanayiciler ve Aksaraylılar olarak biliyor ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Bilindiği üzere Aksaray son yıllarda sanayi anlamında büyük adımlar atmakta ve her türlü sektörde üretimin yapıldığı bir şehir konumuna gelmektedir.  Aksaray Güneş Enerjisi Endüstrisi Bölgesi ve ise Otomotiv Yan Sanayi OSB kurulması girişimlerini destekliyor şehrimizin ekonomik kalkınmasında önemli adımlar olduğunu düşünmekteyiz. dedi

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KOÇAŞ yapmış olduğu açıklamada Sayın Valimizi meclis toplantısında ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yaklaşık 2 yıldır görev süresi boyunca mesaisini şehrimizin menfaatleri ve projeleri için harcayan sayın valimizin ilimiz için bir fırsat olduğunu ifade etmeliyim. Dedi

ATSO Başkanı Koçaş Aksaray’ın gündeminde olan Demiryolu Projesi, Havalimanı Projesi, Aksaray OSB bölgesinin Mücavir alanının il belediyesi sınırları içine alınması ,Orta ölçekli Sanayi işyerleri sorunu ,Ortaköy İhtisas OSB Kurulması ,Ulusal Marketlerin Yöresel Ürün satması hususunda yasal düzenleme ,Hasan dağı Kış Sporları ve Yamaç paraşütü Alanı projesi konularında fikirlerini sayın valimiz ile paylaşmış ve konular ile ilgili süreçler hakkında sayın valimiz meclis üyelerimize bilgi vermiştir.

Oldukça Sıcak bir havada geçen toplantımız Sayın valimize plaket takdimi ve meclis üyelerimizle toplu Fotoğraf çekimi ile sona ermiştir..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ