Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,80 / Satış: 4,82
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,61

Vali Şeref Ataklı Doğuş Çay Cips Fabrikasını ziyaret etti

Vali Şeref Ataklı Doğuş Çay Cips Fabrikasını ziyaret etti
  • 10.05.2016
  • 2.280 kez okundu

Aksaray Valisi Şeref Ataklı Organize Sanayi Bölgesinde Doğuş Çay ve Gıda Maddeleri Üretim A.Ş. ye ait Türkiye’nin en modern cips fabrikalarından birisi olan Doğuş Çay Aksaray Cips fabrikasını gezdi..

Vali Ataklı Aksaray OSB’de ulusal ve uluslararası çapta çok önemli firmaların üretim yaptığını belirterek OSB’de üretim yapan fabrikaları tanımak ve sanayicinin sorunlarını dinlemek için ziyaretlerde bulunduğunu söyledi.

Organize Sanayi Bölge Müdürü İsmet Çağlar ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ile birlikte Vali Ataklı, Doğuş Çay Cips fabrikası müdürü Mustafa Karamustafa ile görüştü.

Fabrikanın üretim tesislerini gezen Vali Ataklı patates ve mısır cipsleri üretim ve paketleme aşamalarını inceleyerek Cips Fabrikalar Direktörü Ömür Ataman’dan cips yapımı ve fabrika hakkında bilgi aldı.

Ataman, Aksaray cips fabrikalarında 460 çalışanlarının bulunduğunu belirterek bu sayıyı arttırmak istedikleri söyledi. Ayrıca Aksaray fabrikalarının Türkiye’de bulunan cips fabrikaları içerisinde en modernlerinden birisini olduğunu belirterek modernizasyona önem verdiklerini söyledi.

Cips Fabrikalar Direktörü Ömür Ataman ve Aksaray Fabrika Müdürü Mustafa Karamustafa ile bir süre sohbet eden Vali Ataklı, Aksaray’a sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür etti..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ