Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,68 / Satış: 5,70

Vehbi Çorakçı Caddesi bir gecede değişti

Vehbi Çorakçı Caddesi bir gecede değişti
  • 21.05.2016
  • 1.552 kez okundu

Vehbi Çorakçı Caddesinin tamamında yer alan eskimiş yıpranmış ve yağmur sularıyla yer yer çökmeler olan kilitli taşların yerine zemin pırıl pırıl asfalt kaplama ile bir gecede yeniledi..

Vatandaşların işlerinin aksamaması için gece boyunca aralıksız çalışan belediye ekipleri sabahın erken saatlerinde asfalt serimini tamamlayarak yolun çizgi ve işaretlemelerini de yapıp caddeyi hazır hale getirdiler.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Yazgı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ Bizler göreve geldiğimizden beri bir gecede yaptığımız işlerle anılıyoruz. Bir gecede birçok işe imza attık. Bundan sonrada atmaya devam edeceğiz. Özellikle çarşı merkezinde trafiğin yoğun olduğu saatlerde trafiğin aksamaması için işlerin çok hızlı yapılması gerekiyor. zemini kilitli taş ile kaplıydı. Fakat yıllar içinde yıpranmış yağmur sularıyla çöküntüler olmuş ve toprak zeminle temasın tam olarak kesilmemesinden dolayı esnaflarımızın ciddi manada sıkıntıları vardı. Değiştirilmesini istiyorlardı. Cuma akşamı ekiplerimiz bu yolları trafiğe kapattıktan sonra taşları yerinden kaldırdılar ve gece asfalt serimine başladılar. sabahın ilk saatleri itibariyle asfalt atımı bitirildi. Öte yandan ulaştırma müdürlüğümüz tarafından yolun işaretleme ve park çizgileri tamamlandı. Cadde üzerindeki esnaflarımızı tek tek ziyaret etme imkânımız oldu hepsi memnuniyetlerini dile getirdiler. Ben fen işeri müdürlüğümüz çalışanlarına ve ulaştırma müdürlüğümüz çalışanları teşekkür ediyorum. Bundan sonra da şehir merkezinde başka yerlere bir gecede çalışmalarımız devam edecek.” Dedi

Vehbi Çorakçı Caddesi üzerindeki esnaflar ve yoldan geçen vatandaşlar, yolu sabaha değişmiş olarak buldular. Bu hizmetten dolayı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür etti..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ