Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,32 / Satış: 5,34
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Can Yakıyor

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Can Yakıyor
  • 09.04.2016
  • 724 kez okundu

Milyonlarca araç sürücüsünü yakından ilgilendiren ve yapılması zorun olan araç trafik sigortaları her geçen gün artıyor. Zorunlu trafik sigortası yapılması mecburi olduğu için vatandaşları çok zor durumlara düşürmeye başladı. Bu anlamda vatandaşlara hizmet sağlayan birçok farklı firma bulunmaktadır. Sigorta şirketlerinin uyguladığı fiyatlar genel olarak yasa ile düzenlenmiştir. Ancak trafik sigortası fiyatları araç yaşı, modeli ve sürücünün kaza oranlarına göre değişmektedir. Bu noktada son bir yılda %100’e yakın yapılan artışlar yüzenden de birçok sürücü önemli zorluklar yaşamaktadır.

trafik sigortası fiyatlarında önümüzdeki dönemde bazı düzenlemeler yapılması bekleniyor. Bu fiyatlar genel olarak iyi sürücüye iyi fiyat mantığına göre belirlenmektedir. Yani sigorta yaptıracak araç sahibi eğer kaza geçirmemişse önemli kazasızlık indirimi uygulanmaktadır. Bu araç sahipleri için toplam tutarlar önemli derece makul düzeyde sayılmaktadır. Ancak daha önce kaza yapma sayısı fazla olan sürücüler için bu fiyatlar daha da artmaktadır. Bu fiyat politikası önümüzdeki süreçte de devam edeceği kesin. Çünkü kaza yapmayan sürücüleri ödüllendirmek ve onlara daha iyi fiyatlar sunmak en doğru yöntemdir. Trafik sigortası şirketleri için maliyetler ve riskler oldukça yüksektir. Ülkemizdeki kaza sayıları ve oranları son yıllarda çok fazla şekilde artmıştır. Kaza yapan araçların tamir ve diğer masrafları sigorta şirketlerini oldukça fazla bir şekilde zorlamaktadır. Buda doğal olarak fiyatlara yansımaktadır. Ancak yine de hükümet ve sigorta şirketi yetkilileri bu alanda yeni bir düzenleme yapmaya hazırlanıyorlar.

Peki yeni yılda trafik sigortası hesaplama olacak? Buna net bir cevap verebilmemiz mümkün değildir. Aracınızın modeli, yaşı ve sizin kaza durumlarınız bu fiyatların netleşmesinde etkili olacaktır. Daha detaylı ve daha kapsamlı bilgiler için sigorta şirketleri ile iletişime geçiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ