Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

15 Temmuz anma etkinliğinde protokol krizi

15 Temmuz anma etkinliğinde protokol krizi
 • 18 Temmuz 2017 - 01:24

Aksaray’da yapılan 15 Temmuz anma etkinliğinde ortaya çıkan protokol krizi gündeme bomba gibi düştü.

Aksaray’da yapılan 15 Temmuz anma etkinliğinde ortaya çıkan protokol krizi gündeme bomba gibi düştü.

Aksaray Meydan ve Türkiye Objektif haber sitelerinde yayınlanan habere göre;

15 Temmuz Kutlamaları sırasında Askerlik Şube Başkanı’nı oturduğu koltuktan arsızlıkla kaldıran ASÜ Rektörü Yusuf Şahin’e Başsavcı Ramazan Akın uyarı ve davranışlarıyla ‘ADAMLIK’ dersi verdi. Rektörün, arsızca koltuğundan kaldırdığı Askerlik Şube Başkanı’nı Başsavcı Akın kendi yanına oturttu.Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ni daha ileriye taşımaya uğraşmak yerine, sırtını dayadığı siyasetçiler sayesinde kimseyi umursamadan koltuğunda oturan ASÜ Rektörü Yusuf Şahin, 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti tutulan Valilik önündeki meydanda onca kalabalığın önünde bir skandala daha imza attı.
Hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmeyen, Aksaray Cumhuriyet Savcılığı’nda bazı iddialar nedeniyle dosyası halen açık duran ASÜ Rektörü Yusuf Şahin, 15 Temmuz Demokrasi Nöbetleri için geç geldiği Hükümet Meydanı’nda protokolün oturduğu 1. Sırada kendisine beğendigi bir yer bulamayınca, Askerlik Şubesi Başkanı Pers. Yarb. Mehmet Vurmaz’ı ‘Ben Rektörüm. Burası benim yerim’ diyerek yerinden kaldırarak boşalan yere kendisi oturdu.

ASÜ Rektörü Yusuf Şahin’in bu insanlıktan uzak tavrı olaya şahit olanlar arasında buz gibi bir havanın esmesine neden olurken, olayın şahitlerinden Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın birkaç koltuk ötedeki oturduğu yerden kalkıp gelerek Askerlik Şubesi Başkanı Pers. Yrb. Mehmet Vurmazı’ı önce teskin etti, ardından kolundan tutarak kendi yanına oturttu. Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın’ın bu davranışı olayın şahitleri tarafından ADAMLIK DERSİ olarak değerlendirildi.

İsmi daha önce FETÖ cü sitelerde yazı yazmakla anılan ASÜ Rektörü Yusuf Şahin’in 15 Temmuz’un Yıldönümü’nde bir rütbeli askere karşı hiçbir ahlaki kurala ve etiğe uymayan davranışı manidar bulundu.

Kaynak:
http://www.aksaraymeydan.com/gundem/bassavcidan-rektore-insanlik-dersi-h2134.html
http://www.turkiyeobjektif.com/bassavcidan-rektore-Insanlik-dersi-haber-8955.htm

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Avatar Bir vatandaş dedi ki:

  en kötü şey KİBİR dir , sıfatın profesör olsa bile demek ki alim yada ADAM olunamıyor…

 2. Avatar Rumeysa dedi ki:

  Keşke birileri de size gazetecilik dersi verse…
  Artık bu saldırgan ve kışkırtıcı dili bıraksanız
  Sırtınızı dayadığınız örgütlerden bağımsız, ilkeli gazetecilik yapsanız
  Yalan, çarpıtma, iftira ve gerilim üzerine dayanan gazetecilik anlayışınızdan vazgeçseniz de ondan sonra başkalarını eleştirme hakkını kendinizde bulsanız…

  1. Avatar Elif dedi ki:

   Rümeysa hnma katiliyorum. Gazetecilik yapip gercekleri gün yüzune cikarin. Bu adamin fetöcülerin gazetelerinde yazdıği köse yazilarin bir karıstirin mesela😉

 3. Avatar Bir Öğrenci dedi ki:

  Kibirle uzaktan yakından ilgisi yoktur Yusuf hocanın bunu en iyi öğrencileri bilir.
  Bu haber kasıtlı olarak hazırlanmış.
  Siz o askeri bi araştırın. En azından protokol öğretin madem o kadar rütbeli lazım olur.

 4. Avatar Bir vatandaş dedi ki:

  Rumeysa hanım,
  Fotoğrafa bakınca durum anlaşılıyor, bu haber için gazeteciliğe gerek yok. Fotoğrafta “Yalan, çarpıtma, iftira ” göremiyorum.Evet gerilim olduğu belli.
  Ben gazeteci değilim fakat Devletimizin şanlı ordusunun subayına reva görülen bu davranışını bir bilim adamına yakıştıramadım. Bakışlarında “KİBİR ve HAZIMSIZLIK” görüyorum.

 5. Avatar vatandaş dedi ki:

  YALANINIZ BATSIN.YATACAK YERiNİZ YOK GAZETECİ MÜSVETTELERİ

 6. Avatar Necmettin dedi ki:

  Kasıtlı hazırlanmış bir haber. Yusuf Bey gecesini gündüzünü Aksaray’a harcayan biridir. Yalan ve iftira ile bir yere varamazsınız

YORUM YAZ