Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Açık hava reklamcılığı nedir?

Açık hava reklamcılığı nedir?
  • 03 Haziran 2017 - 14:59

İnsanların dikkatini çekme noktasında dışarıda yapılan reklam türüdür.  Bu reklam türünde billboard, bina kaplama, bigboard, megaboard vb. kullanılır.

İnsanların dikkatini çekme noktasında dışarıda yapılan reklam türüdür.  Bu reklam türünde billboard, bina kaplama, bigboard, megaboard vb. kullanılır. Bu yöntem oldukça etkili ve dikkat çekicidir. Çünkü insanlar gün boyu dışarıda oldukları için gittikleri yerde reklam görmeleri önemli bir pazarlama yöntemidir.  Bu konuda iş yapan birçok reklam ajansı bulunmaktadır.

Yazılı basındaki bir reklamı görmeniz için gazete ve dergi okumanız, görsel basına verilen bir reklamı görmek içinde televizyon izlemeniz gerekmektedir. Fakat artık okuyan ve çalışan bir toplum olduğumuz için bireyler evde daha az zaman geçiriyor. Bu sebeple televizyon izlemeye de gazete okumaya da yeterli zaman bulamıyor. İşte bu yüzden açık hava reklamcılık reklam sektöründe önemli bir rol oynar. Bu konu da en iyi yöntemlerden bir diğeri de pazarlanan ürüne uygun bir web site tasarımı yapmaktır. Böylece birçok koldan ürün pazarlamış olacaksınız.

Açık hava reklamında ilan tahtası, bina kaplama, araç kaplama, megaboard, bigboard, üç boyutlu ve iki boyutlu tabelalar, cam üzerine uygulanan grafikler, ışıklı pano, kabinli reklam panoları, kule reklamları, çift taraflı ve çift yüzlü panolar vb. birçok materyal kullanılıyor. Yapılan reklamlar uygun reklam kombinasyonları, düzgün ve dikkat çeken yazı biçimleriyle daha da güzel hale gelmektedir. Sizin için uygun bir grafik tasarım programı seçerek reklamınıza ve pazarlanan ürüne uygun bir tasarım yapmalısınız.

Açık hava reklamcılığı reklam verenlerin çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Çünkü reklam verenler de ne kadar büyük kitleye ulaşırsa o kadar çok satış yapabilmektedirler. Reklamlar aynı zamanda şehrin estetiği için de önemli rol oynar. Ama önemli olan reklamların estetiğidir. Bir reklam yaratıcı, özgün, ilgi çekici ve insanlara satış arzusunu aşılayan bir yapı olmalıdır. Reklam ajanslarına kurumsal kimlik tasarımı konusunda da başvurabilirsiniz.

Kaynak: Adtorium.com

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ