Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

Aile Hekimliği malzemeleri nelerdir

Aile Hekimliği malzemeleri nelerdir
  • 11.09.2018
  • 616 kez okundu

Ülkemizde Aile Hekimliği uygulaması uygulanmaya başladıktan sonra toplumun sağlık alışkanlıklarında önemli değişimler meydana geldi. Aile hekimlerini daha ulaşılabilir bulan bireyler sağlık kontrolleri için daha tedbirli davranmaya başladı. Aynı zamanda aile hekimleri gerekli durumlarda hastaların bulunduğu yere giderek tedavi uygulamaktadır. Bütün bunlar nedeni ile aile hekimi malzemeleri, aile hekimleri tarafından eksiksiz bir şekilde bulundurulmalıdır.

Aile hekimleri kendilerine bağlı olan vatandaşların ilk aşamada şikayetlerini tespit etme, çözüm bulma veya öneri getirmekle yükümlüdür. Aile hekiminde bulunan malzemeler veya aile hekiminin alanı hastanın şikayetine karşı yetersiz kalıyorsa hasta aile hekimi tarafından hastaneye sevk edilmektedir.

Aile Hekimliği Malzemeleri Nasıl Alınır?

Aile hekimlerinin malzeme listesi gerekli sağlık hizmetlerinin sürdürülebilmesi için oldukça fazla olabiliyor. Aile hekimleri ulaşılabilirlik açısından internetten aile hekimi malzemesi almayı tercih edebiliyor. Bu sayede bulundukları bölgede eksik malzeme sorunları ile uğraşmadıkları gibi tüm malzemelerin temini firma tarafından sağlık merkezlerine getirilerek sağlanıyor. Bu durum aile hekimlerini uzayan bir süreçten kurtarıyor.

İnternet üzerinden Aile Hekimliği Malzemesi Almanın Avantajları:

1) Eksik veya temin edilmesi uzun sürecek ürünlerin alternatifi internette hızlıca bulunabiliyor.
2) Fiyat, model karşılaştırılması oldukça hızlı bir şekilde yapılabiliyor.
3) Taşınma kolaylığı sağlıyor.
4) İnternetten aile hekimliği malzemeleri almak firma politikaları ve maliyetleri nedeni ile daha hesaplı oluyor.
5) Tüm ürünlere ulaşım hızlıca sağlanabiliyor. Tek parça küçük ürünler bile hızlı bir şekilde temin edilebiliyor.
6) Birçok farklı ödeme yöntemine ulaşım sağlanabiliyor.
7) İndirim takibi yapılarak bitmek üzere olan bir ürün daha hesaplı bir şekilde alınabiliyor.

Aile Hekimliği Malzemeleri Nelerdir?

Demirbaş: Bulundurulması zorunlu olan malzemelerdir. Birçok ürünü kapsamakla beraber genel olarak ürünler şunlardır; dolaplar, raf üniteleri, tıbbi malzemelerin temin edileceği raflar, masa, paravanlar.

Medikal Cihazlar: Solunum cihazı, oksijen tüpü, nebulizatar gibi farklı ürünleri kapsar. Aile hekimliğinin verdiği hizmetlere göre cihazlar ve cihaz modelleri değişiklik gösterebilir. Bulundurulması zorunlu olan malzemelerdir.

El Aletleri: Oldukça geniş bir skalada olan bu malzemeler temel olarak; steteskop, dil basacağı, cerrahi küçük setler, tansiyon aletlerinden oluşmaktadır. Bu malzemeler müdahale için oldukça önemli olup, hayati önem taşımaktadır. Aynı zamanda bu malzemelerin 2. El olması zararlı olabileceği için temiz olarak alınması önemlidir.

Sarf Malzemeler: Tabela, defter, afiş ve kayıt evrakları gibi malzemeleri içerir. Bu malzemeler verilecek olan hizmetin düzenli ve sürdürülebilir olması için oldukça önemlidir. Aynı zamanda internet üzerinde en çok kampanyaya giren malzemeler arasında bulunmaktadır.

Bir çok hekimin tarcihi medikalgross.com e-ticaret sitesini ziyaret edip aile hekimliği malzemeleri satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ