Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Aracınızın Beygir ve Torkunu Yazılımla Yükseltin

Aracınızın Beygir ve Torkunu Yazılımla Yükseltin
  • 30.04.2017
  • 854 kez okundu

Otomobil dünyasını yakından takip edenlerin bildiği üzere chiptuning yani yeni nesil araçlarda ECU ya sahip marka ve modeller üzerinde, yazılım haritasının yeniden düzenlenmesi sonucu elde edilen beygir ve tork artırma işlemi ile aracın performansını yükseltmek mümkün.

Pek çok kişinin bilgi kirliliği sebebiyle haklı olarak ilk başta tereddütle yaklaştığı ancak işin teknik boyutunun doğru bir şekilde anlatılmasıyla yaptırmaya karar verdiği chiptuning diğer adıyla beygir ve tork yükseltme uygulaması, aracın var olan mekanik sınırları içerisinde yazılım desteği ile gerçekleştiriliyor. Yapılan işlemi kısaca özetleyecek olursak chiptuning uygulaması yapılacak aracın marka ve modeline göre uzmanlar ilk olarak aracın mekanik verilerinin uygulama için elverişli olup olmadığını, elverişli ise motor sağlığı çerçevesinde kaç beygir ve kaç tork alacağı ile ilgili ortalama bir değer vererek işe başladıklarını söyleyebiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken ise uygulamayı yapacak firmanın daha önce yapmış olduğu araç sayısı ve müşteri memnuniyetleri ile ilgili ön bilgi edinmek. Sonrasında ise uygulama sırasında kullanılacak yazılımların lisanlı programlar olması son derece önemlidir.

Zira merdiven altı olarak tabir edilen ve araç yazılımı kırık programlarla gelişi güzel okuyan ve yazma işlemi yapan firmaların araç beyni üzerinde çok ciddi hasarlara yol açtığı da ciddi bir gerçektir.

Türkiye’de bu işi 15 yılı aşkın bir süredir yapmakta olan BTChiptuning® alanında uzman ekibi ile aklınıza takılan sorulara net cevaplar vererek chiptuning diğer adıyla beygir yükseltme uygulamasını başarılı bir şekilde yapan sayılı firmalar arasındadır. Hemen belirtelim ki firmanın Türkiye ve yurt dışı olmak üzere pek çok bayilik verdiği alt kuruluşlar da bulunmaktadır. Eğer chiptuning uygulaması yaptırmak istiyor ancak aklınızdaki soru işaretlerine net bir cevap bulamıyorsanız firmayla iletişime geçerek sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Hemen belirtelim ki eğer aracınıza uygulama yapılamıyor ise de zaten bunu size belirteceklerdir.

Makalemizin sonuna gelirken belirtmek isteriz ki aslında chiptuning uygulaması üretici firmaların kesinlikle karşı olduğu ve yetkili servisler dışında yapılmasını tavsiye etmediği bir uygulamadır. Ancak bu durum kesinlikle bir pazarlama taktiğidir. Konu üzerine eğildiğinizde ve sorguladığınızda aynı işlemin yetkili servislerce fahiş fiyatlara yapılırken alanında uzman chip tuning servislerince yapılması durumunda en az yarı yarıya bir fark bulunmaktadır.

Chiptuning uygulaması sadece otomobil grubuna değil aynı zamanda kamyon, traktör, motorsiklet grubu araçlara da rahatlıkla uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için iletişime geçebilir ve sormak istediklerini hakkında bilgi alabilirsiniz.

www.btchiptuning.com

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ