Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Astropay Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Astropay Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
  • 11.05.2017
  • 727 kez okundu

Astropay son yıllarda gösterdiği gelişme sayesinde ön ödemeli kartlar arasında en çok tercih edilen kart konumuna gelmeyi başarmıştır.

Astropay son yıllarda gösterdiği gelişme sayesinde ön ödemeli kartlar arasında en çok tercih edilen kart konumuna gelmeyi başarmıştır. Astropay kartı sayesinde dünya üzerindeki neredeyse bütün alışveriş sitelerinde sadece birkaç dakikada ödemenizi yaparak ürününüzün siparişini verebilirsiniz. Astropay için aldığınız ürünün ödemesini yapabileceğiniz 16 haneli bir koddur diyebiliriz. Yapı gereği biraz kredi kartını andırmaktadır. Kredi kartında olduğu gibi CVV kodu vardır ve bir son kullanma tarihi bulunmaktadır.

Astropay(https://www.google.com.tr/search?q=Astropay) kartının son kullanma tarihi ise aldığınız tarihten itibaren 1 yıldır. Diğer ödeme yöntemleriyle kıyaslandığı zaman Astropay kartın daha avantajlı olduğunu ve kullanımının daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin 100 Dolar değerinde bir Astropay satın alırsanız satın aldığınız tutar tükenene kadar istediğiniz kadar alışveriş yapabilirsiniz. Aldığınız 100 dolarlık Astropay ile isterseniz tek mağazadan alışveriş yaparsınız isterseniz 5 ayrı mağazadan alışveriş yaparsınız. Bu tercih size kalmıştır. Limitinizi tamamen tükettiyseniz yani Astropay kartınızdaki ücret bittiyse artık Astropay kartınızı kullanamazsınız. Faka Astrpay katınızı kullanmak isterseniz tekrar Astropay kartı satın almanız gerekecektir.

Sözlük Anlamı Olarak Astropay

Astropay ülkemizde yeni yeni tanınan bir sistem olduğu için hakkında her şey merak ediliyor. Bizde yazımızda elimizden geldiği kadar sizlere Astropay hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Astropay’ın sözlük anlamı sanal ödeme olarak geçiyor. Buna göre sizlere şunu söyleyebiliriz; Astropay, sizin internet dünyasındaki cüzdanınızdır.

Alışveriş yapmak için Astropay satın aldığınız zaman kartınızda olan miktarın bir kısmını veya hepsini kullanma hakkına sahipsiniz. Yani tek bir işlemde kartınızdaki bütün limiti bitirmenize gerek yok. Daha sonra kullanmak için kartınızda limit ayırabilirsiniz. Ödemeniz gereken 500 Dolar’ın üzerindeyse bu alışverişlerde yaptığınız ödemeler için maksimum 10 tane Astropay kartını birleştirebilir ve ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.(Kaynak [2]: http://garantiastropay.com/astropay-kullanimi.html)

Gerçekten Güvenilir mi?

Astropay kullanan kişiler veya kullanmak isteyen kişiler güvenli olup olmadığı konusunda çok fazla soru işaretine sahiptir. Günümüzde neredeyse hiçbir güvenlik sistemine güven olmadığı ve kişilerin kart bilgileri kolaylıkla çalınabildiği için insanlar Astropay gibi yeni sistemlerde çok fazla merak içinde kalır ve ilk aşamadan bu sisteme güvensiz yaklaşır.

Astropay’n güvenli olup olmadığı hakkında soru işaretlerine sahipseniz size Astropay’ın en güvenilir elektronik sanal para kartı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Astropay’ın ilk kuruluş amacı kişilerin elektronik ödemeler yaptıkları sırada güvenliğini sağlamaktır.

Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle beraber, dolandırıcılar artık internet üzerinde aktif olmaya başladı. Yani teknolojiyle beraber dolandırıcılarda gelişiyor diyebiliriz. Artık insanlar yurtdışında bir siteden alışveriş yaptığı sırada kart bilgilerinin çalınmasına veya dolandırıcılıklara maruz kalma durumuna şaşırmamaya başladı.

Astropay kart alırken ödeme yapacağınız kadar kart alabilirsiniz. Örneğin 30 dolar ödeme yapacaksanız 30 dolarlık bir kart alabilirsiniz. Bu yüzden sizin bilgilerine ulaşan hackerler size zarar vermeyecektir. Fakat dikkat etmeniz gereken bir konu var. Aldığınız Astropay karta ait olan 16 haneli kodu, CVV kodunu ve son kullanma tarihini kimseye vermemelisiniz. Aksi takdirde dolandırıcılıklara maruz kalabilirsiniz.

Diğer Ödeme Yöntemler Arasında Astropay

Astropay özellikle son zamanlarda bütün dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlayan son derece güvenli bir ödeme yöntemidir. Fakat Astropay karta benzer ve elektronik ortamlarda ödeme yapmak için kullanılan farklı ödeme yöntemleri de vardır. Kredi kartları, EFT, Havale, Paysafecard ve Paypal bu ödeme yöntemleri arasından sadece bazılarıdır. Fakat kullanabileceğiniz bu farklı ödeme yöntemleri ve Astropay arasında gerçekten ciddi derecede önemli farklar bulunmaktadır.

Astropay ile diğer ödeme yöntemleri arasına bulunan en ciddi fark için güvenlik diyebiliriz. Astropay dışındaki diğer ödeme yöntemlerinde bazı kendi kişisel bilgilerinizi paylaşmak zorunda kalırsınız. Fakat Astropay kartta sadece kendinize ait olan kart numaranız ile işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. En güzel yanlarından biriyse art numaranız size tek kullanımlık veya birkaç kullanımlık olarak verilebilir. Bu şekilde kart bilgileriniz çalınsa bile herhangi bir problem yaşamazsınız. Astropay’ın tüm bu özellikleri düşünüldüğü zaman özellikle güvenlik gibi bir özelliği düşünüldüğü zaman diğer kartların önünde olmasına şaşırmamamız gerekir. Astropay kullanan kişiler bu yüzden ödeme durumlarında herhangi bir problem yaşamaz ve ödemelerini birkaç dakika içerisinde basit işlemlerle yapabilirler.

Astropay’ı Nerelerde Kullanabilirim?

Astropay kısmi olarak kredi kartı özellikleri taşımaktadır. Bu yüzden neredeyse kredi kartı kullanılan her yerde Astropay’ı kullanabilirsiniz diyebiliriz. Özelikle yurtdışı alışverişlerinde Astropay geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yurtdışındaki neredeyse bütün sitelerde Astropay ile ödeme yapabilirsiniz.

Astropay’ı elektronik ödeme yaptığınız bütün alanlarda gönül rahatlığıyla kullanırken bu alanlarda yapacağınız alışveriş tutarında da Astropay satın alabilirsiniz. Örneğin yapacağınız alışveriş 50 dolar ise 100 dolarlık bir Astropay satın almanıza gerek yoktur. (Kaynak [1]: https://astropaycini.com/astropay-kart-hakkinda)

Astropay’ı Nereden Alabilirim?

Astropay’ı Astropay satışı yapan kurumsal firmalardan satın alabilirsiniz. Alışveriş yapacağınız tutar kadar Astropay alırken isterseniz birkaç defa kullanma ihtimalinize karşılık daha fazla Astropay’da satın alabilirsiniz. Sizlere yazımızda belirttiğimiz gibi Astropay’ı tek bir alışverişte kullanmanıza gerek yok. Farklı alışverişlerde kullanarak da bakiyelerinizi tüketebilirsiniz. Bu yüzden her an işlem yapma ihtimalinize karşılık Astropay bakiye bulundurabilirsiniz.

Bir Sınır Var mı?

Astropay hakkında sorulan sorulardan bir diğer ise “Kullanımında bir sınır var mı?” sorusudur. Astropay’ın kullanımında herhangi bir sınır yoktur. İstediğiniz zaman istediğiniz kadar Astropay kullanabilirsiniz. Fakat sizlere yazımızda da belirttiğimiz gibi kartlarınızı birleştirmek istiyorsanız 500 dolar ve üzeri alışverişleriniz için en fazla 10 tane Astropay kartınızı birleştirebilirsiniz.

Yüksek miktarlarda alışveriş yapacaksanız en güvenli yollardan birisi Astropay’dır. Çünkü siz kart bilgilerinizi paylaşmadığınız sürece kimse sizin kart bilgilerinizi alamaz ve kartınızdaki bakiyenizi kullanamaz. Bu yüzden gönül rahatlığıyla Astropay alabilirsiniz.

Astropay ile Kredi Kartı Arasındaki Fark Nedir?

Astropay’ında kredi kartına benzer 16 haneli numarası, CVV kodu ve son kullanma tarihi olduğu için birçok kişi Astropay’ı kredi kartıyla karıştırmaktadır. Fakat Astropay ile kredi kartı arasında çok büyük farklar vardır. Astropay ön ödemeli ve elektronik ödeme yapmanız sağlayan bir sanal cüzdanken, kredi kartında önce harcamanızı yaparsınız sonradan ödemenizi yaparsınız. Aynı zamanda kredi kartında taksit gibi imkanlarınız vardır. Fakat Astropay kartta taksit imkanı yoktur. Alacağınız ürün kadar Astropay satın alırsınız ve onu kullanırsınız.

Kredi kartı çıkartırken bankalar neredeyse sizden bütün bilgilerinizi ister. Bu bilgilerin arasında çok fazla kişisel bilgi de bulunmaktadır. Fakat Astropay kart çıkartırken bu kadar kişisel bilgi vermek zorunda kalmazsınız.

Kredi kartı bilgileriniz çalındığı zaman hackerler neredeyse bütün limitinizi harcayabilir. Özellikle kredi kartı limitiniz yüksekse büyük zarar edebilir ve borca girebilirsiniz. Fakat Astropay’da bu tarz bir durum yaşamazsınız. Bilgileriniz çalınamayacağı gibi eğer kart numaranız, CVV kodunuz veya kartınızın son kullanma tarihini birisi öğrendiyse sadece yüklediğiniz miktar kadarını kullanır. Bu evrede eğer Astropay kartınızda hiç limit yoksa kullanamaz.

Astropay’ı isterseniz tek kullanımlık olarak alabilirsiniz. Bu şekilde kart bilgileriniz çalınsa bile bir zarar görmezsiniz. Fakat kredi kartını tek kullanımlık olarak alamazsınız ve kart bilgileriniz çalınırsa büyük problem yaşarsınız. (Kaynak [3]: http://www.ucuzastropay.com.tr/astropay-nedir/)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ