Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

Bağırsak Dengeleyici Enterogermina İle Daha Sağlıklı Bir Yaşam

Bağırsak Dengeleyici Enterogermina İle Daha Sağlıklı Bir Yaşam
  • 29.01.2017
  • 683 kez okundu

Bakteriler sadece kötü ve zararlı mikroorganizmalardan ibaret değildir. Doğamızda iki farklı bakteri türü vardır.

Bakteriler sadece kötü ve zararlı mikroorganizmalardan ibaret değildir. Doğamızda iki farklı bakteri türü vardır. Kötü olan bakteriler bizi hasta ederken iyi bakteriler vücudumuzun sağlığı için yararlı bakterilerdir. Sindirim sistemimizdeki bağırsak florasında 500e yakın bakteri çeşidi yaşar. Burada yaşayan iyi bakteriler sadece karbonhidratları disakkaritlere, proteinleri aminoasitlere, yağları yağ asitlerine çevirmekle kalmaz aynı zamanda bağışıklık sistemimizi de güçlendirir. Bağırsaklarımızda yaşayan ve bizim sağlığımız için çabalayan bu bakteriler probiyotik olarak adlandırılır. Probiyotiklerin vücudumuzda çok daha etkin bir halde kalmasını sağlama konusunda en büyük rol ise bağırsak dengeleyici ürünlere veriliyor.

Probiyotikler bizim için bu kadar yararlıyken, yaşadığımız birtakım sorunlar yararlı bakterilerin azalmasına sebep olur. Uzun süreli ishal durumu, antibiyotik kullanımı, düzensiz beslenme, kötü beslenme ve stres gibi faktörler yararlı bakterileri dolayısıyla da bağırsak sistemimizi olumsuz yönde etkiler. İyi olan bakterilerin sayısı azaldığı zaman vücudumuz için gereken vitaminlerin değeri ve yararlı maddelerin üretimi de düşüşe geçer. İyi bakterilerin etkisini kaybetmesi sonucu bağırsak florası da bozulmaya başlar. Bozulmuş olan bir bağırsak florası vücudu virüslere karşı koruyamaz ve ikinci beyin olarak da tanımlanabilen bağırsak sistemi düşüşe geçer. Bütün bu olumsuz senaryoya dur diyecek en önemli faktör ise bağırsak dengeleyici olarak karşımıza çıkar.

Bağırsak dengeleyici ürünler ise bütün bu olumsuzluklara karşı bir savaş açarak bize çok daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam vadeder. Probiyotik deposu olan bağırsak dengeleyici besinler ve ürünler bütün kötü maddeleri parçalara ayırarak yararlı bakterilerin yeniden kazanılmasını sağlar. Süt, kefir, yoğurt bağırsak dengeleyici besin grupları arasında yer alsa da sağlığınız için mükemmel bir bağırsak dengeleyici olan flakon halinde sunulan ve kullanımda kolaylık sağlayan Enterogermina içerisindeki probiyotik miktarına sahip olmadığından yetersiz kalabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ