Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Bakırköy Boşanma Avukatı, Bakırköy Avukat

Bakırköy Boşanma Avukatı, Bakırköy Avukat
  • 29.05.2017
  • 645 kez okundu

Günümüzde çeşitli nedenlere dayalı olarak evlilik birimi temelinden sarsılır ve çiftler bazı durumlarda anlaşmalı, bazı durumlarda ise çekişmeli olarak boşanma davası isteminde bulunurlar.

Günümüzde çeşitli nedenlere dayalı olarak evlilik birimi temelinden sarsılır ve çiftler bazı durumlarda anlaşmalı, bazı durumlarda ise çekişmeli olarak boşanma davası isteminde bulunurlar. Anlaşmalı boşanma için çiftlerin en az 1 sene evli kalmaları ve nafaka, tazminat gibi çeşitli hususlarda karşılıklı anlaşmaya varmaları gereklidir. Bu şekilde anlaşmaya sağladıklarında boşanma davası açılır ve çiftlerin isteği üzerine her iki tarafında mağdur olmadığı koşullarda boşanma gerçekleşir. Ancak bu sürecin hukuksal yönünün yönetilmesi için Bakırköy semtinde oturan bireyler Bakırköy Boşanma Avukatı tutmalı ve sürecin hızlı şekilde sonuçlanmasını sağlamalıdır. Aksi durumda boşanma istemleri diledikleri kadar hızlı gerçekleşmeyeceği gibi davaya uygun davranılmadığında farklı sorunlar çıkabilmektedir.

Normal şartlarda anlaşmalı boşanma 2 veya en geç 3 ay içinde tek celsede sonuçlanabilmektedir. İşinde ehil bir avukat ile çalışıldığında bu süreç çok daha hızlı gelişerek daha erken bir sürede çiftlerin boşanma işlemi gerçekleşmektedir. Eğer eşlerden bir taraf boşanmak istemiyor ve arada ciddi sıkıntılar varsa tabi ki durum anlaşmalı boşanmada olduğu gibi kolay giden bir süreci içermeyecektir. Bildiğiniz gibi boşanma davalarında avukat tutma zorunluluğu yoktur. Devlet tarafından kişilerin davasını üstlenen avukatlar vardır. Ancak mal paylaşımı, çocuk velayeti, nafaka gibi hususlarda fikir ayrılığına düşüldüğünde gerek zaman gerekse kişi haklarının savunulması için avukat tutmak istenebilir. Bu durumda Bakırköy Avukat konusunda oldukça deneyimli avukatları bünyesinde barındırdığı için bir avukat ile anlaşmanız boşanma davanızın çok daha kısa sürede istediğiniz gibi sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Çiftler anlaşmalı boşanma protokolü imzalayıp avukatlarına teslim ettiğinde, dava avukat tarafından açılır ve yapılması gereken tüm işlemler ile hukuksal süreç avukat tarafından yönetilir. Çekişmeli boşanma davalarında yine tüm süreci avukat yönetir ama mağdur tarafın haklarını alabilmesi için çok daha kapsamlı bir çalışma yapılması gerekir. Ancak bu sayede kişi haklarından feragat etmek zorunda kalmaz ve hakkı olanı alarak boşanma davası istediği gibi sonuçlanabilir. Dolayısıyla alanında uzman avukatlardan yardım almak her daim kişilerin menfaatine olacak sonuçları içerecektir. Her konuda uzman avukatlardan yardım alabilir, nasıl bir yol izleneceği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ