Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

Beden ve Ruh Güzelliği İçin Kalıcı Çözüm

Beden ve Ruh Güzelliği İçin Kalıcı Çözüm
  • 14.01.2019
  • 412 kez okundu

Dünya var olduğundan beri görsellik insanoğlu için en önemli unsurların başında gelmektedir. Etkileyici bir vücuda sahip olmak, fark yaratan yüz hatlarıyla daha iyi hissetmek için insanlar yüzyıllardır binlerce yöntem geliştirmiş doğal ve operasyonel çözüm arayışlarıyla bulundukları dönemin kusursuz görsellik arayışına sahip olmak için büyük çaba harcamışlardır.

Görsellik dün olduğu gibi bugün de herkesin önceliği durumunda. Günümüz zevklerine göre iddialı bir görünüme sahip olmak isteyen kadın ve erkekler geçmişe göre çok daha pratik çözümlere kolayca erişebildikleri için biraz daha şanslı, bu çözümler içinde en sık tercih edilen ve ihtiyaç duyulan ise lip lifting ve liposuction uygulamaları.

Lip Lifting Nedir?

Çoğu insan özellikle kadınlar dudak şekillerine büyük önem verir. Özellikle kadının dişiliğini keskin bir şekilde ortaya koyan üst dudağın daha kalkık ve burunla dudak arasındaki mesafenin daha orantılı olması fark yaratan bir yüz güzelliğidir. Türkçe anlamı dudak kaldırma olarak bilinen lip lifting dudak ile burun arasındaki mesafenin dikine kısaltılması, daha dengeli ve orantılı olması için gerçekleştirilen ve tedavi süreci en fazla 1 hafta süren pratik bir uygulamadır.

Liposuction Nedir?

Fazla kilolar, yağlanmanın yarattığı zorluklar kadın ve erkekler için görselliği bozan en büyük tehdit. Kıyafet seçiminde bile insanları zorlayan bu yağlardan kurtulmak ve daha ince bir bedene kavuşmak için en ideal çözüm yöntemi ise liposuction olarak değerlendirilebilir. Diyet, spor gibi klasik yöntemlerle eritilemeyen yağlar, ameliyatsız, ağrı ve acısız bir şekilde liposuction ile yapılan yağ emilimi ile size daha sıkı ve zayıf bir görünüm sağlar.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Vücutta ihtiyaç duyulan her bölge için gerçekleştirilebilen liposuction çeşitli uğraşlara rağmen kurtulmanın mümkün olmadığı bölgesel yağlardan kurtulmanın en hızlı ve etkili yöntemidir. Uygulamada bölgesel yağların daha akışkan konuma gelmesi için anestezik bir ilaç kullanılır. Mikro kanüller kullanarak yağların vakumlama tekniği ile dışarı çekilmesi sağlanır. Uygulama belirgin, görülebilen bir iz bırakmamaktadır. Uygulama biter bitmez sonuçlarını görmek mümkündür. Ancak uygulama nedeniyle zaman zaman hastalarda ödem oluşabildiği için en gerçek sonuçları gözlemleme süreci 3 ay sonradır.

Liposuction Herkese Uygulanamaz

Liposuction ile bölgesel inceleme uygulaması herkese yapılamaz. Bunu bir zayıflama operasyonu olarak değerlendirmemek gerekmektedir. Deri elastikiyeti olmayan ve fazla kilolu kişilere uygun olmayan liposuction vücut kitle indeksi 32’nin üstünde olan ve sık kilo alışverişi yaptığı için vücudunda çatlaklar olan kişilere de önerilmez.

Bir liposuction uygulamasında vücuttan ortalama olarak 4 kg saf yağ emilir. Bu oran insan vücudunda 5,6 kiloya denk düşmektedir. Daha fazla yağ alımı yapılacak ise 1 hafta içinde bir kez daha uygulama yapılabilir. Operasyon süresi alınacak yağ oranına göre değişkenlik göstermektedir.

Liposcution uygulamasından sonra 15 gün süreyle korse kullanılarak operasyon yapılan bölgenin sıkılaşması sağlanır. Yaklaşık 1 ay kadar denize girilmemesi gerekmektedir. Liposuction etkisi kalıcı olmakla beraber kişi beslenme düzenine dikkat ettiği sürece yeniden yağlanma gerçekleşmez.

Liposuction genel olarak erkeklerde meydana gelen meme büyümelerinde, kalça, uyluk, baldır ve bileklerde, kolların yağ biriken iç bölgesinde ama ağırlıklı olarak karın ve bel bölgesinde meydana gelen inatçı yağlanmalar için tercih edilmektedir.

Ayrıca kişiden operasyonlarla alınan yağlar kişinin vücut şekillendirmesi için kullanılabilir ancak bir başka kişinin vücuduna aktarılamaz. Uzmanlar yağ ile yapılacak vücut şekillendirme ve meme büyütme gibi işlemlerin enjekte edilecek yağların erime riskinden ötürü kalıcı olmayacağı gerekçesiyle tavsiye etmemektedir.

Lip Lifting ve Liposuction İçin En Uygun Yeri Nasıl Bulurum?

Güzellik arayışı bir lüks değil ihtiyaçtır. Bu yüzden ruh sağlığınızı da büyük ölçüde etkileyecek bu tür işlemlerin hatasız, kusursuz ve işinin ehli uzmanlar tarafından yapılması gereklidir. Bu konuda yapılacak yanlış bir seçim sizin için telafisi mümkün olmayan bir sıkıntıya dönüşebilir.

Başta liposuction ve lip lifting uygulaması olmak üzere daha güzel, daha iddialı bir görünüm için birçok pratik çözümün adresi olan http://www.drleylaarvas.com/ sizlere ihtiyaç duyduğunuz her konuda yardımcı olacaktır.

Konusunda ülkemizin sayılı uzmanlarından biri olan Op.Dr. Leyla Arvas tecrübesi ve birikimi ile güzelliğiniz emin ellerde daha da anlam bulacak ve sadece beden değil ruh güzelliğiniz içinde sağlıklı bir adım atacaksınız.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ