Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Bornoz Takımı Modelleri

Bornoz Takımı Modelleri
  • 06.11.2018
  • 423 kez okundu

Bornoz takımı üretiminde kullanılan maddelerin yanı sıra modelleri ile de dikkatleri çekmektedir. Hem kaliteli hem de modaya uygun modelleri ile bornoz takımlarının kullanılabilmesine imkan sağlanmaktadır.

Genel olarak bornozlar alınan duş sonrası kurulanmak için kullanılmaktadır. Genel amacı bu olsa da bornozların kullanım alanları oldukça geniştir. Duştan sonra kullanılmasının yanı sıra, sabahları sabahlık olarak kullanılmaları, plaj ya da havuz gibi yerlerde alınacak olan duşlardan sonra kullanılmaları ya da yapılan sporlardan sonra kullanılmaları gibi birçok alanda kullanılabilmektedir. Bu nedenle kullanım alanlarına göre tercih edilecek bornoz takımlarının modelleri ve yapıları da önemli olacaktır.

Tam Boy Bornoz

Bu tür bornozlar genel olarak 150 cm boyunda ve ayak bileklerine kadar uzanmaktadır. Aynı zamanda kapüşonlu olmalarından dolayı vücudun dışında saçların da kurulanabilmesine imkan sağlanmaktadır.

Orta Boy Bornoz

Bu bornoz türünde ise bornoz boyları genel olarak diz kapakları ile ayak bilekleri arasında olacaktır.

Kısa Bornoz

Genel olarak yaz mevsimlerinde ve ılıman iklimin hüküm sürdüğü bölgelerde kullanılan kısa bornozların boyları diz kapağının üzerinde olacaktır.Bunun dışında seyahatlerde, hastanede yatış yapılması durumlarında da bu tarz bornozlar tercih edilmektedir.

Kimono Tip Bornoz

Bu bornoz türünde kapüşon bulunmamakta, yaka kısmı dar ve orta boy ve kısa boylu olarak üretilmektedir.

Hafif Bornoz

Özellikle sıcak yaz günlerinde kullanımı tercih edilen hafif bornozlar daha ince olmaları ve hafif olmalarından dolayı tercih edilmektedir. Bunun dışında SPA ya da otellerde de kullanılmaktadır.

Nevresim Takımı Modelleri

Bornozlar gibi nevresim takımları da evlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Özellikle birbirinden güzel modelleri ve üretildikleri maddeler ile dikkatleri çekmektedir. Aynı zamanda sağlıklı bir uyku için de nevresim takımlarının önemi büyük olacaktır. Sağlıklı, dayanıklı ve kaliteli kumaşlardan üretilmiş olan nevresim takımlarının kullanımları sağlığınız açısından çok önemli olacaktır. Mevsimlere göre nevresim takımlarının değiştirilmesi de oldukça önemlidir. Kışın ya da yazın kullanılacak olan nevresim takımlarının yapılarının farklı olmaları gerekmektedir. Bu sayede daha sağlıklı bir hayat kendiliğinden gelecektir.

Nevresim Takımı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Nevresim takımlarında kullanılan malzemelerin kalitesinin ölçülmesindeki en önemli etken iplik sayısıdır. Santimetre kareye düşen iplik sayısı ne kadar artarsa nevresim takımı da o kadar kaliteli olacaktır. Sık olarak dokunmuş olmalarından dolayı daha dayanıklı ve yumuşak nevresim takımlarına sahip olabileceksiniz. Özellikle yaz aylarında kullanılacak olan nevresim takımlarının kumaşlarının nemi ve teri emecek yapıda olmaları rahat bir uyku için gerekli olacaktır. Diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta ise ebatlardır. Satın alınacak olan nevresim takımlarının ebatları yatağınıza ve yorganınıza uygun olmak zorundadır.

Bornoz takımı, Nevresim Takımı gibi evlerin olmazsa olmazlarının seçilmesi de çok önemlidir. Birbirinden kaliteli ve farklı modeller için siz de http://www.miraykaya.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ