Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Sigara Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Sigara Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
  • 06 Temmuz 2017 - 12:03

İnsanların fiziksel görüntülerini değiştirmek istemeleri sonucu olarak saç ekimi ya da burun estetiği operasyonlara olan talepte büyük artış göstermektedir..

İnsanların fiziksel görüntülerini değiştirmek istemeleri sonucu olarak saç ekimi ya da burun estetiği operasyonlara olan talepte büyük artış göstermektedir. Uzmanlar sigara kullanımını sadece ameliyat sonrasında değil ameliyattan en az iki ay süre öncesinden de kullanımın bitirilmesi önerilmektedir.  Çünkü sigaranın kullanılmaması ameliyat esnasında risklerin en aza indirgenmesi noktasında en önemli etkenlerden birisidir. Sigara kullanan hastalarda kandaki oksijen miktarı azalacağından dolayı her türlü yaralar geç iyileşeceği gibi hastaların sağlıklarına kavuşabilmeleri için ameliyatlardan iki ay öncesinde ve iki ay sonrasında sigara kullanılmaması iyileşme sürecinin kısalması için önem arz etmektedir.

Sigara kullanıcıları özellikle burun estetiği ameliyatları sonrasında oldukça fazla zorlanmaktadırlar. Burun içerisinde çok sayıda tamponun bulunması sebebiyle kesinlikle sigara kullanımları uygun görülmemiştir. Uzmanlarda sigara kullanımını bırakmayan hastalara gerekli ameliyatları yapmamaktadır. Eğer hasta sigara içerse dumanı buruna baskı yaparak kılcal damarların çatlamasına sebep olabileceği gibi yırtılmasına da neden olabilir. Böyle bir durumda burunda ödem oluşabileceği gibi yaraların iyileşme süreci normalden daha uzun bir zamanı kapsayarak burunun doğru bir şekil almasının süresini uzatacaktır.

Uzmanlar burun estetiği ve liposuction gibi estetik operasyonlar sonrasında hastaların nelere dikkat etmesi gerektiği şu şekilde özetlemektedir.

  • Ameliyattan sonraki bir haftalık süreci istirahat ederek geçirmelerini tavsiye etmekte ve özellikle ilk hafta içerisinde burunun darbelerden korunması gerekmektedir.
  • Burun üzerine yatılmamalıdır.
  • Hastalar duş alırken boyunun üst kısmına su değmemesine dikkat edilmelidir. Baş geriye yatık şekilde saçlar ayrı olarak yıkanmalıdır.
  • Dişlere baskı uygulayarak fırçalama yapmayarak dişler hafif şekilde fırçalanmalıdır.
  • Ağır yük kaldırılmaması tavsiye edilmektedir.
  • Burun içi yaraların hızla iyileşmesi için sigara kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Burun estetiği ameliyatı olan hastaların her türlü gözlük kullanımı 30 gün süreyle uygun görülmemiştir.

Herhangi bir estetik operasyon yaptırmak isteyen adayların FBM Estetik ve Tıp merkezi uzmanları ile iletişime geçmeleri tavsiye edilir.

Daha fazla bilgiye https://www.fbm.com.tr/estetik-cerrahi/burun-estetigi adresinden ulaşabilirsiniz..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ