Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Ceza Avukatı İçin Güncelleme

Ceza Avukatı İçin Güncelleme
  • 29.05.2017
  • 579 kez okundu

Tıpkı her meslek grubunda da olduğu gibi avukatlar ve özellik ile de ceza avukatları kendilerini güncellemek zorundadırlar.

Tıpkı her meslek grubunda da olduğu gibi avukatlar ve özellik ile de ceza avukatları kendilerini güncellemek zorundadırlar. Buradaki güncellemek durumundan kasıt ülke içinde ve de tüm dünya da gerçekleşen yeniliklere ayak uydurmak ve mesleği ile alakalı olan yenilikleri de hemen öğrenerek artık bunları kullanıp işlerini yerine getirmektir. Aksi takdirde kişinin çıkıp ta ben şu mesleği yapıyorum demesi oldukça yanlış olacaktır.

İnsan doğası gereği de yeniliğe açık olmalı ve kendini sürekli olarak değişen şartlara ve olanaklara göre güncellemek zorundadır. Bu konuda özellik ile de ceza avukatları değişen yasa durumları göz önüne alınarak kendilerini geliştirmenin yanı sıra yeni yasalardan da haberdar olmalılar. Aynı zamanda bulunduğumuz teknoloji çağında bilgisayar kullanmayan işlerini internet ortamında halledemeyen davalarına online sistem üzerinden bakamayan ve değişen yasalar hakkında yeni durumları internetten öğrenemeyen ve bunları takip etmeyen birisi kendisine ceza avukatı sıfatını söyleyemez. Söylese dahi mesleği ve iş etiği gereği yükümlülüklerini yerine getiremez.

Kanun değişikliklerini göz önünde bulundurursak bu konuda ceza mahkemesinde uygulanmakta olan kararlarda da bir takım değişiklikler gözlenebilir. Bu konuda değişen şartlar ve müvekkillerinin tarafında olacak olumlu olumsuz tüm değişimlerden avukatların haberi olmalı ve bunu da müvekkillerine kendileri açıklamak zorundadırlar. Ceza avukatıyım diyen bir kişi sürekli okumak ve araştırmak ile birlikte yasa değişimlerini de takip etmek zorundadır.

5237 Sayılı Ceza Kanununun Yürürlüğe Girmesinden Sonraki Değişikler

26 eylül 2004 tarihinde kabul edilen bu yeni kanun ile birlikte tam 19 kez bu kanunda değişim geçirmiştir.

26 eylül 2004 tarihinde yürürlüğe girmiş olan 5237 sayılı ceza kanunu günümüze kadar bir çok kez değişim göstermiş ve bunun ile birlikte en son olarak da 18 haziran 2014 tarihindeki 6545 sayılı ceza kanunu kullanılmaktadır. Son olarak kullanılan bu ceza kanunu ile ceza avukatları da kendilerini tekrardan değiştirmek ve yeni yasaya ve kanuna göre kendini ayarlamak durumunda kalmışlardır. Böylece avukatlarda kendi müvekkillerine yapabilecekleri en iyi hizmeti sunarak onları davalarında haklı konuma getirebilirler.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ