Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

Couchsurfing kullanarak Dünya’yı gezmek

Couchsurfing kullanarak Dünya’yı gezmek
  • 05.09.2018
  • 314 kez okundu

Seyahatlerinizde farklı deneyimler kazanmak istiyorsanız Couchsurfing kullanarak dünyayı gezmeyi tercih edebilirsiniz. Her zaman kendimize farklı deneyimler kazanmalıyız. İlk başka couchsurfing kulağa hoş gelmese de bizi biraz korkutsa da inananın bunu yaptıktan sonra tekrar yapmak isteyeceksiniz. Konuksever insanların evlerine misafir olabilir ve onlarla hayatlarını paylaşabilirsiniz. Böylece gittiğiniz ülkenin kültürüne daha yatkın olacaksınız ve yaşamlarını yakından inceleme fırsatınız olacak. Böyle bir fırsatı deneyimlemekten korkmamak lazım. Peki, Couchsurfing nedir? Nasıl kullanılır? Nelere dikkat edilmeli? Sizler için bu soruları cevapladık.

Couchsurfing Nedir?

Gezginlerin yaptıkları seyahatlerinde ücretsiz olarak konaklamak ve gittiği ülkenin kültürüne daha yakından takip etme olanağı sağlamak için kullandıkları bir internet sitesi. İnternet sitesinden bulduğunuz kişilerin evine misafir oluyorsunuz ve onlarda konaklamaya başlıyorsunuz.

Couchsurfing Nasıl Kullanılır?

Birçok sosyal medya hesabında olduğu gibi kendinize bir profil oluşturuyorsunuz ve kısaca hayatınızı özetliyorsunuz. Burada bilgilerinizi ayrıntılı vermeniz güvenilir kişi olduğunuzu göstermek için önemlidir. Mesleğinizi, yaşınızı, nerede yaşadığınızı, becerileriniz ve yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yazarak sizi daha yakından tanımalarını sağlayabilirsiniz. Gittiğiniz ülkeleri ve gitmek istediğiniz ülkeleri eklemeyi unutmayın. Oluşturduğunuz bu profili sadece sizin gitmeniz için değil sizin ülkenize gelmek isteyen kullanıcılar içinde kullanacaksınız. Peki, böyle bir durumda insanlar nasıl size güvenecekler? İşte bunun içinde daha önce kaldığınız yerdeki kişilerin size olan olumlu yorumları sizi daha güvenilir gösterecektir. Bunun için arkadaşlarınızdan sizin için olumlu yorum yapmasını isteyebilirsiniz. Kullanacağınızı sitenin birde onaylı üye girişi var bunun için 50 TL ödemeniz gerekecek ama bu sizi daha güvenilir biri olarak sunacaktır. Couchsurfing kullanmak işte bu kadar kolay. İş artık sizin kendinize kalacak bir aile bulmanıza bakıyor.

Couchsurfing Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Couchsurfing ile tanıdığınız kişilerin profillerini mutlaka detaylı bir şekilde inceleyin. Bu sizin için bir avantaj olabilir. Gideceğiniz kişinin size uygun hobileri olabilir ve birlikte yapabilirsiniz. Tanıştığınız kişilere karşı saygılı, güvenilir ve dürüst olun. Kendinizi onlara en doğru şekilde tanıtmaya çalışın. Kalacağınız kişinin evini detaylı inceleyin ve bilgi edinin. Ve tabi ki Couchsurfing’i başka amaçlarla kesinlikle kullanmayın.

Kaynak: www.cesurgezgin.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ