Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,37 / Satış: 6,39

Dijital Pazarlama ile 2018’de büyümenize hız katın

Dijital Pazarlama ile 2018’de büyümenize hız katın
  • 20.01.2018
  • 315 kez okundu

Google reklamları ve sosyal medya reklamları günümüzün vazgeçilmez pazarlama kanallarıdır. Beğendiğimiz bir ürün hakkında bir arama yaptığımızda daha sonra gezindiğimiz sitelerde, instagram veya facebook akışında bu ürünün reklamlarını düzenli olarak farkediyoruz.

Yapılan geçmiş istatistiklere göre bireyler gün içinde yaklaşık 2 saatlerini internet ve sosyal medya üzerinde geçiriyorlar. Durum böyle olunca, dijital pazarlama yani online reklamlar birçok işletmenin kullandığı en önemli alan oldu. Birçok işletme ürünlerini ve hizmetlerini potansiyel müşterilerine internet veya sosyal medya üzerinden ulaştırıyor.

Bir ürüne veya hizmete ihtiyacı olanlar, genellikle önce Google üzerinden arama yapıyorlar. Google üzerinden yapılan aramalarda üst sıralarda çıkmak veya ilk sayfada yer almak AdWords reklamları ve SEO çalışmaları ile mümkündür. Bu alanda detaylı bir çalışmaya Eticaret SEO nasıl yapılır? Adım Adım Satış arttırma Yöntemlerine göz atabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde arama sonuçlarından ilk sayfada yer alabilir ve ayda binlerce potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.

Peki, Dijital Pazarlamada Neler Yapılır?

Dijital pazarlama faaliyetleri işletmeler için çok önemli bir yatırım aracıdır. Bu alanda bütçesiniz doğru ve verimli kullanan işletmeler satışlarını hızla büyütebiliyorlar. Bu çalışmalar ile hem ücretli hemde ücretsiz bir şekilde potansiyel müşteri kitlesine kolaylıkla ulaşılabiliyor. Dijital alana yaptığınız yatırım sonralarında ciro oranlarınızın performansını düzenli bir şekilde arttırıp, bu alanda yaptığınız harcamadan yüksek geri dönüşler elde edebiliriz. Bu konuda AjansAD Dijital Pazarlama Ajansı’ndan ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Dijital pazarlama veya Dijital medya planlaması kapsamında yapılan çalışmalar aşağıdaki gibidir.

  • Kullanıcı deneyimi zengin işletmelerin websitelerinin oluşturulması
  • Kategori ve ürün varış sayfalarının yüksek dönüşüm odaklı yapılması
  • SEO çalışmaları yani arama motoru optimizasyon çalışmaları
  • Google AdWords metin ve GDN görüntülü reklam çalışmaları
  • Sosyal medya pazarlama, reklam çalışmaları

Hedeflerinize özel, satış arttıran dijital pazarlama çözümleri konusunda alanında uzaman ajansad.com gibi dijital performans odaklı çalışan Google Partners sertifikalı ajanslardan profesyonel destek almanız önerilir. Bu alana yapacağınız yatırım en işlek caddede dükkan açmaktan kat ve kat daha etkili sonuç verecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ