Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Diyarbakır’da Faizsiz Kredi Desteği

Diyarbakır’da Faizsiz Kredi Desteği
  • 09.05.2017
  • 629 kez okundu

Diyarbakır’da verilen faizsiz kredi desteğine 663 esnaf başvuruda bulundu. Halk Bankası tarafından verilen kredi terör mağduru esnaflar için verileceği açıklandı.

Diyarbakır’da verilen faizsiz kredi desteğine 663 esnaf başvuruda bulundu. Halk Bankası tarafından verilen kredi terör mağduru esnaflar için verileceği açıklandı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın terör saldırıları sonucu mağdur olan Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki esnafa Halk Bankası tarafından 50 bin TL’lik faizsiz kredi imkanı verilmeye başlandı. Faizi Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından karşılanan ve Halk Bankası tarafından verilen 50 bin TL’lik faizsiz kredi desteğinden şu ana kadar 663 esnaf başvuruda gerçekleştirdi. Başvuruda bulunan ve işlemleri tamamlanan 387 esnafa faizsiz kredi imkanı verildi. 276 esnafınsa dosya incelemesi sürdüğü belirtildi. Halk Bankası tarafından sunulan 50 bin TL’lik faizsiz kredi imkândan faydalanan esnaf kredinin geri ödemesini iki yıl içerisinde yapabilecek.

Başbakan Binali Yıldırım’ın terör saldırıları sonucu mağdur olan Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki esnafa Halk Bankası tarafından 50 bin TL’lik faizsiz kredi imkanı verilmeye başlandı. Faizi Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından karşılanan ve Halk Bankası tarafından verilen 50 bin TL’lik faizsiz kredi desteğinden şu ana kadar 663 esnaf başvuruda gerçekleştirdi. Başvuruda bulunan ve işlemleri tamamlanan 387 esnafa faizsiz kredi imkanı verildi. 276 esnafınsa dosya incelemesi sürdüğü belirtildi. Halk Bankası tarafından sunulan 50 bin TL’lik faizsiz kredi imkândan faydalanan esnaf kredinin geri ödemesini iki yıl içerisinde yapabilecek. Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Halk Bankası tarafından verilen 50 bin TL faizsiz kredi desteğine terör mağduru 663 esnaf başvuruda bulundu.

Kaynak: 50 bin TL’lik faizsiz kredi desteği

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ