Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Döküm Mobilyalarla Masalarınıza Dayanıklılığı Getirin

Döküm Mobilyalarla Masalarınıza Dayanıklılığı Getirin
  • 19.06.2017
  • 627 kez okundu

Ev dekorasyonunda vazgeçilmez ürünler olan masalar, özellikle döküm masa ayakları ile tasarlanmaları halinde hem dayanıklı hem de şık bir görünüme sahip olacaklardır.

Ev dekorasyonunda vazgeçilmez ürünler olan masalar, özellikle döküm masa ayakları ile tasarlanmaları halinde hem dayanıklı hem de şık bir görünüme sahip olacaklardır.

Masalar için ideal bir kullanım aracı olan bu çeşit bir masa ayağıyla uzun yıllar boyunca tekrar masa satın almanıza gerek kalmayacaktır. Ev dekorasyon ürünleri arasında göze çok batmayan ama olmazsa olmazların başında masalar gelmektedir. Birçok farklı alanda kullanım imkanına sahip olan masalar, ev mobilyaları içinde mutlaka ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Masalar mutfaklar, salon, oturma odası, çalışma odası gibi birçok farklı alanda kullanılabilir. Odanın genişliğine göre seçilecek olan masa tablası, aynı zamanda dekorasyonun tamamlanması için doğru renk ve stilde tercih edilerek evin şıklığı arttırılabilir. Masa tablaları yuvarlak, kare ve dikdörtgen şekillerde kullanılabileceği gibi çokgenler biçiminde de tasarlanabilir. Ayak kullanımlarında ise tercih edilen en dayanıklı ayaklar döküm masa ayakları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ayaklar yuvarlak masalarda genel itibariyle masanın ortasında tek kalın bir ayak biçiminde olabileceği gibi kare ve dikdörtgen masalarda dört ve daha fazla ayaklı şekillerde de tasarlanabilir. Yapı itibariyle son dönemde üretilen masalar modern dekorasyon stiline uygudur. Ancak döküm ayaklara verilecek çeşitli şekillerle klasik dekorasyonlarda da bu ayakların kullanımı sağlanabilir. İşlemeli bu modeller evlere farklı bir şıklık kazandıracaktır.

Döküm masa ayakları üzerine koyulan masa tablası zaman içerisinde değiştirilerek farklı bir tablanın kullanılması da sağlanabilir. Döküm ayakların kullanım ömrü oldukça uzun olduğu için masa tablasında meydana gelebilecek eskimelerde bu tip bir değişim söz konusu olabilmektedir. Masa tablaları ise yine döküm ürünlerden tasarlanabileceği gibi ahşap, cam gibi materyallerden de üretilebilir. Ortamın ihtiyaçlarına göre şekillenen masalar, farklı ebatlara sahip olarak üretilmektedir. Genel itibariyle 4 kişilik, 6 kişilik, 8 kişilik, 12 kişilik, 16 kişilik biçiminde kişi sayısına göre ebatlandırma söz konusudur. Bu sayede masayı kaç kişinin kullanabileceğinin tespit edilmesi kolayca sağlanabilir. Küçük odalar için seçilecek olan masalarda az kişi sayısı tercih edilirken, ihtiyaç anında uzayabilen masa tablası da dekorasyonlarda tercih edilen bir kullanım şeklidir. Bu sayede özellikle küçük alanlarda fazla yer kaplamayan masa ihtiyaç anında büyütülerek işlevsel bir kullanım elde edilebilir. Masalar kullanım alanlarından başka şıklıklarıyla da ev dekorasyonlarının tamamlayıcı birer ögesidir. Diğer mobilyalarla uyumlu olarak tasarlanmış olan bir masa ile evlerde daha kaliteli bir görünüm yakalanabilir. Döküm masalar dış mekan kullanımları için de uygun olabilen ve yağmur, kar, nem gibi faktörlerden fazla etkilenmeyen ürünlerdir.

Sanayi sektörüne makine ve model üretimiyle işe başlayan Modelmak, belirli bir sürenin ardından dekorasyon sektöründeki faaliyetlerine Odeco ismiyle devam etmiştir. 2006 yılında kurulan firma edindiği tecrübesini kaliteli ve uzun yıllar boyunca dayanan tasarım masalar üretmek için kullanarak 2013 yılından beri döküm dekorasyon parçalarının üretimini gerçekleştirmektedir. Odeco.com.tr internet sitesi üzerinden firmaya ait tüm ürünler detaylı bir şekilde görülebilirken, firmanın kurumsal kimliğine dair de detaylı bilgi edinilebilir. Kalitenin adresi olan Odeco, üretimini sağladığı tüm ürün gruplarında en yüksek kaliteyi şık çizgilerle buluşturmayı hedeflemiştir. Bu sayede evlere farklı anlamlar kazandırma yolunda ilerleyen firma, tasarımını yaptığı tüm ürün gruplarında çeşitliliğe giderek her zevke hitap edecek ürünler geliştirmektedir.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ