Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Ehliyet Sınavında Dikkat Edilecekler

Ehliyet Sınavında Dikkat Edilecekler
  • 21.05.2017
  • 752 kez okundu

Hayatın akışı durmadan devam ediyor. Yaşam mücadelesi içerisinde yer aldığımız günden beri insanoğlu her zaman bir koşturmaca içerisindedir.

Hayatın akışı durmadan devam ediyor. Yaşam mücadelesi içerisinde yer aldığımız günden beri insanoğlu her zaman bir koşturmaca içerisindedir. Evden okula, okuldan iş yerine işten başta bir işe diye günlerimiz hızlı bir şekilde geçiyor. İnsanların birden bir yere yetişmesinde toplu taşıma veya özel araçlar kullanılmaktadır. Otomobiller artık günümüzün olmazsa olmazları arasında ilk sırada yer alıyor. Bazen bir yere yetişmek için veya tatil planlarımızı da gerekli bir araçtır. Otomobil sürmek için ehliyet sınavına girmek ve kazanmak gerekiyor. Peki ehliyet sınavı nasıl kazanılır ?

Ehliyet Sınavında Son Taktikler

Ehliyet sınavına girmeden önce dikkate almanız gereken son adımları gelin birlikte inceleyelim. Öncelikle konu eksiğiniz kalmaması gerekiyor. Tüm bölüm sorularını çözmeli ve ek kitaplardan farklı soru tipleri üzerinde çalışmanız gerekiyor. Ayrıca son 5 yılın çıkmış tüm sorularını incelemeniz de yarar var. Sınavda 3 yanlış 1 doğru götürmemektedir. (Kaynak)Sınavı başarılı şekilde geçmeniz halinde direksiyon yani teorik sınava tabi olacaksınız. Burada da başarılı olmanız durumunda ehliyet almaya hak kazanacaksınız.

Ocak 2017’den itibaren hayatımıza giren yasa ile birlikte stajyer ehliyet kavramı hakkında bilgi vermek gerekirse; ehliyet alacak adaylar 2 sene boyunca trafikte stajyer olarak yer alması anlamına geliyor. 2 senenin sonunda adaylar her hangi bir ceza puanı ile karşılaşmaz ise (en az 70) ehliyet almaya hak kazanacaklar. Tabi alkollü araç kullanımı gibi önemli cezalarda direk olarak stajyer ehliyetleri iptal edilerek baştan ehliyet almaları gerecektir.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ