Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Elektrik Faturasını İnternetten Ödeyin!

Elektrik Faturasını İnternetten Ödeyin!
  • 18.06.2019
  • 495 kez okundu

Her ay gelen faturaların düzenli olarak ödenmesi için belirli bir zaman ayırmanız gerekiyor. Çoğu zaman iş hayatının yoğunluğu ve kent hayatının koşturmacası içerisinde faturaların ödenmesi unutulabiliyor. Özellikle elektrik faturasını ödemeyi unutmanız, elektriğin kesilmesi anlamına geliyor ve bu da beraberinde pek çok sıkıntıyı getiriyor. Peki, her ay fatura ödemek için fatura ödeme merkezlerinde uzun süre sıra beklemeye gerek var mı?

İnternetin sunduğu kolaylıkları daha önce keşfedenler için elektrik faturası ödemelerinin yaşattığı sıkıntı çoktan tarihe karıştı. Online olarak elektrik faturası ödemelerinizi saniyeler içerisinde tamamlayabilirsiniz. Böylece fatura tarihlerini kontrol etme, en yakın fatura ödeme merkezine gitme, saatlerce zaman kaybetme gibi pek çok sorun da ortadan kalkmış oluyor. Bu kolaylığı sunan kuruluşlardan biri de Enerjisa internet sitesi oluyor.

Bu site üzerinden fatura ödemek hem pratik bir şekilde yapılabilen bir işlem, hem de çok zaman almıyor. Hızlı ve kolay bir şekilde fatura ödemenin kolaylığı ile bir kez tanışanlar zaten bu kolaylığı neden daha önce keşfetmediği için pişmanlık yaşayabiliyor. Enerjisa internet sitesine tıkladığınızda online işlemler merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Ardından elektrik faturanızı ödemeniz zaten saniyeler içerisinde tamamlanacak.

Elektrik Faturasını Kaybettiyseniz Ne Yapmalısınız?

Şayet faturanızı kaybettiyseniz yine de ödemenizi son ödeme tarihinden önce gerçekleştirebilirsiniz. Elektrik faturanızın üzerinde 10 haneli sözleşme hesap numarası bulunuyor. Bu bilgi hat faturanızın üzerinde mevcuttur. Geçmiş döneme ait bir faturayı bulmanız ödemenizi kolaylıkla yapmanız için yeterli olacak. Enerjisa internet sitesine tıklayın ve sözleşme hesap numarası ile ödemenizi yapın. Bu kolaylık sayesinde artık faturanızı kaybetmiş olmanız da sorun olmaktan çıktı.

İtiraz Edilen Faturalar Ödenmeli mi?

Bu konuda yasalar ödenmesi gerektiğini işaret ediyor. Herhangi bir nedenle itiraz dilekçesi vermiş olduğunuz bir faturayı da ödemeniz gerekiyor. Ardından itirazınız haklı bulunur ve gerekli düzenleme yapılırsa, yaptığınız ödeme tutarı tarafınıza iade ediliyor. Ancak yine de son ödeme tarihi geçmeden önce ödemenizi yapmış olmanız gerekiyor.  Bu ve benzeri konularda merak ettiğiniz tüm sorulara detaylı ve güncel yanıtlar bulmak için Enerjisa internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ