Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Elektriksel ölçümlere kanuni zorunluluk

Elektriksel ölçümlere kanuni zorunluluk
  • 12.04.2017
  • 692 kez okundu

Bilindiği üzere son yapılan kanuni düzenlemeler üretim tesisleri ve fabrikalara bir takım zorunluluklar daha getirdi..

Bilindiği üzere son yapılan kanuni düzenlemeler üretim tesisleri ve fabrikalara bir takım zorunluluklar daha getirdi. Bunların başında gelen topraklama ölçümü, ışık ve gürültü ölçümü, paratoner ölçümü gibi alanlarda yıllık olarak düzenli aralıklarla ölçüm mecburiyeti bulunuyor.

Aslında devletin getirmiş olduğu bu zorunluluklar sorunsuz bir üretim sürecinin birer aşaması olarak standardize edilse de pek çok firma zaman zaman bu zorunluklara riayet edemiyor. Bunun sebebinde ise özellikle ekonomik öncelikler yer alıyor. Ancak uzun vadede ele alındığında aslında maliyetlerin firma açısından çok da yüksek maliyetler getirmediği sonucuna varılıyor.

En basitinden ele alındığında pek çok işletme binası tarafından kullanılan paratoner sistemleri yıllık olarak düzenli periyotlar da kontrol edilmeli ve bu kontroller sonucunda rapora uyumluluk esas alınmalıdır. Bu hususta hizmet veren pek çok firma topraklama ve ölçümü başta olmak üzere endüstriyel üretim yapan makro yapılara dışarıdan hizmet sağlayarak minimum maliyetlerle hizmet sunuyor. Yıllık periyotlar veya yönetmeliklerde yer alan süreler içerisinde periyodik kontrollerini de yapan firmalara bu vesile ile standartları da tam manasıyla sağlamış oluyorlar.

Alanında uzman mühendis kadrosuyla hizmet veren ALTEKSAN bu alanda firmaların, fabrika ve üretim tesislerinin başta topraklama, elektriksek ölçümlerine yönelik ihtiyaçlarını karşılamaya yetiyor. Ayrıca firma pek çok firmanın kompanzasyon bakımı dahil birçok elektriksel standartların kontrolünü sağlamak amacıyla çeşitli test işlemleri sağlıyor. Firmanın bu alanda diğer hizmetleri hakkında bilgi almak ve size özel tekliflerden yararlanmak için firmayla iletişime geçebilirsiniz.

www.topraklamaolcumu.net

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ