Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?

Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
  • 31.01.2017
  • 844 kez okundu

Emekliler konut kredi çekebilir mi? Emekli olmuş ancak hala bir ev sahibi olamamış çok sayıda insan var.

Emekliler konut kredi çekebilir mi? Emekli olmuş ancak hala bir ev sahibi olamamış çok sayıda insan var.

Ev hayali kuran çok sayıda emekli 2017 yılında konut kredisi çekerek ev sahibi olabilecek mi? Sizler için araştırdık. Yeni kanunlar ve düzenlemeler emeklilerin ev sahibi olmasını kolaylaştıracak. Emeklilerin konut kredisi çekerken yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi yaş sorunu yüksek yaşlardaki emeklilere konut kredisi çıkmıyor.

Bankalar kredi verirken yaş sorununu göz önünde bulundurmak zorunda, bu tarzda ki kurallar her banka için geçerli aksi halde çok sayıda emekli yüksek tutarlı kredi çekmek için başvuru yapacaktır. Emeklisiniz ve konut kredisi çekmek istiyorsunuz. Zaman kaybetmeden bankaya başvurun. Bankalar sizi inceleme altına alacaktır. İlk kural maaşınızın konut kredisi çekebilecek seviyede olması gerekiyor. Çekeceğiniz konut kredisini emekli maaşınız ile ödeyebiliyorsanız bu sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Örnek verecek olursak 2 bin TL emekli maaşı alan bir memur konut kredisi ödemelerini aylık 2200 TL gibi bir rakama denk getiriyorsa burada sorun var demektir. Kısaca belirtmekte yarar var. Emekli maaşınızın altındaki aylık ödeme rakamları sizler için ideal olanlarıdır. Bankaların kredi notu hesaplama sistemleri ile de ödeme durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi Notunuz İyi Olmalı

• 699 puan aralığı: En düşük not aralığıdır, kredi alma olasılığı neredeyse yok gibidir. Bu durumun sebebi daha önce bankalar ile çalışmasında çeşitli gecikmelerin yaşamasından kaynaklanmaktadır.

• 700 – 1099 puan aralığı: Kredi alınması yalnız kefil veya ipotek gösterilerek mümkün olabilir.

• 1100 – 1499 puan aralığı: Az risk grubuna sahiptir. Büyük olasılıkla kredi alabilir. Ancak, kefil istenebilir.

• 1500 – 1699 puan aralığı: Kredi alma ihtimali yüksek bir gruptur. Bankalar kefil talep etmeyecektir.

• 1700 – 1900 puan aralığı: En rahat kredi alabilecek gruptur.

Kredi notunuz 1500’den fazla olmalı ki rahat bir şekilde kredi kullanabilin. Emekliler için kredi notunun yüksek olması demek oldukça avantaj demek çalışan değil emekli olmak kredi çekmek için bir dezavantajdır. O yüzden kredi veren kurumlar için kredi notunuz ne kadar yüksek olursa o kadar kolay kredi çekersiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ