Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,38

Festival Kültürü ve Büyük Ankara Festivali

Festival Kültürü ve Büyük Ankara Festivali
  • 17.08.2017
  • 412 kez okundu

Festivaller düzenlendikleri bölgeye renk ve heyecan katan etkinliklerdir.

Festivaller düzenlendikleri bölgeye renk ve heyecan katan etkinliklerdir. İçeriğinde bulunan, belli bir süre zarfında düzenlenen birbirinden çeşitli gösteriler, görsel şovlar hatta konserler ile bölge halkının fazlası ile dikkatini ve ilgisini çeker. Aynı zamanda şehrin tarihi dokularını yansıtan özellikleri de bünyesinde bulundurdukları için vatandaşların beğenisi alır. Bu festivallerden biri Ankara Festivali olarak karşımıza çıktı.

 

MERAKLA BEKLENEN ANKARA FESTİVALİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yedinci kez düzenlenen Uluslararası Büyük Ankara Festivali de Başkent’in çehresine farklı bir dokunuş yapan etkinliklerden biridir. Altı kez düzenlenen ve her birinde Başkentlilerden büyük beğeni toplayan festival, üç yıl süren aranın ardından bu yıl yeniden kapılarını vatandaşlar için açtı. Dokuz gün süren festival boyunca Türkiye’nin en ünlü sanatçıları büyük yankı getiren konserler verdi.

 

HANGİ ETKİNLİKLER YER ALDI?

Dokuz gün süren festival kapsamında Ankara’nın tüm özellikleri vatandaşların gözleri önüne serildi. Merkez ve taşra belediyeleri, festival alanında açtıkları stantlar ile ilçelerinin en güzel özelliklerini beğeniye sundu. Bu özellikler bazen ilçenin en sevilen yemeği olurken bazen ise ilçeye yapılan yeni yatırımlar olarak karşımıza çıktı. Ayrıca Ankara’nın simgesi haline gelen büyük yapıların da minyatür halleri festival alanındaki yerlerini aldı. Böylelikle Başkent’te ilk kez gelen vatandaşlar, şehir genelinde tek tek tüm yapıları gezmeden, yapıların minyatür boyutlarının sergilenmesi sayesinde hepsini görme imkanı yakaladı. En uzun tüylü kedi soylarından biri olma özelliğini kendisinde bulunduran Ankara Kedisi tiplemesi ve yöresel kıyafetler ile giydirilen maskotlar ise festival alanı içerisinde çalan Ankara havası müziklerine eşlik ederek vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı.

Yine alan içerisinde kurulan stantlarda açılan yiyecek içecek bölümleri vatandaşların uğrak noktalarından biri haline geldi. Bu alanda hem Ankara’ya ait hem de çevre illere ait yiyecek ve içecekler, uygun fiyatlar karşılığında vatandaşların damak zevklerine hitap etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi içerisinde Başkentlilere hizmet veren bölümler ise kendileri için ayrılan alanlarda, yıllar boyunca kat ettikleri aşamaları, Ankara için yaptıkları çalışmaları vatandaşlara yansıttı.

 

HABERLERE KONU OLDU

Büyük küçük, kadın erkek herkesten beğeni toplayan Uluslararası Büyük Ankara Festivali’ni haber merkezleri de yakından takibe aldı. Festival, ankara haber içeriklerinin dokuz gün boyunca merkezine oturan bir etkinliğe dönüştü. Festival alanına gidemeyen Ankaralılar sonraki günlerde medyada yer alan fotoğraflar sayesinde ev sahipliği yapılan coşkuyu, eğlenceyi ve keyfi görmüş oldu. Vatandaşlar şimdiden gelecek senelerde yapılacak olan festivali heyecanla beklemeye başladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ