Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Fransızca Öğrenmek İsteyene Bir Fransızca Öğretmeninden Tavsiyeler

Fransızca Öğrenmek İsteyene Bir Fransızca Öğretmeninden Tavsiyeler
  • 15.05.2017
  • 1.834 kez okundu

Fransızca Türkçeyle kıyaslandığında zorlu diller arasında kabul edilir. Yapısal farklılıkları çok olduğu için öğrenmek biraz zaman alabilir.

Fransızca Türkçeyle kıyaslandığında zorlu diller arasında kabul edilir. Yapısal farklılıkları çok olduğu için öğrenmek biraz zaman alabilir. Bunun yanında eğlenceli ve çok yönlü bir dildir. Peki, siz de Fransızca öğrenen milyonlarca insan biri olmak ister misiniz? Cevabınız evetse doğru tekniklerle kolaylıkla Fransızca konuşabileceğinize emin olabilirsiniz. Bu süreçte bilmeniz gereken iki temel detay vardır. Birincisi en kaliteli ve profesyonel eğitim adresinden ders almak, ikincisi en az dersler kadar evde de çalışmak. Tercihiniz kurs ya da özel Fransızca öğretmeni olsun fark etmez. Sizin için önemli olan öğrenme hevesinizi taze tutmanız, sürekli çalışmanızdır. Tüm detayları ve kuralları öğrendiğinize göre Fransızca nasıl öğrenilir bilmek ister misiniz?

Fransızca Öğrenmek için Kursa Gidilmeli mi?

Fransızca öğrenmek isteyenler muhakkak anadili Fransızca olan bir öğretmenden yardım almalılar. Bu süreci kursta takip etmeniz çok da önemli değildir. Dilerseniz kursta sınıf ortamında dil eğitimi alabilirsiniz fakat öğrenim sürenizi yarı yarıya düşürmüş olursunuz.

Fransızca, ne kadar ikili diyalog kurulursa o kadar kolay öğrenilen bir dildir. Bu nedenle kalabalık eğitim kurumlarından uzak kalıp bireysellere yönlenmeniz daha sağlıklı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Kurslarda çalışarak Fransızca öğrenen kişiler de yok değil ancak zaman kaybının en yoğun hissedildiği yerler kurslardır. Bu nedenle kursların ikinci planda kalması önemlidir.

Fransızca Öğrenmek için Özel Ders Alınır mı?

Dil öğrenmek isteyen herkese yapılan ilk öneri, özel ders alması yönünde olur. Hâlbuki özel ders almaktan önemlisi, kişinin doğru öğretmeni bulmasıdır. Türkiye’de Fransızca öğretmeni bulmak oldukça zordur. Bu nedenle önünüze çıkan her fırsatı muhakkak değerlendirmelisiniz. Bu değerlendirme sürecinde önemli olan öğretmenle uyum sağlayıp sağlayamadığınızdır. Birbirinizle uyum yakalarsanız dil eğitiminizde bir o kadar güzel gelişir.

Fransızca öğrenmek için özel ders almanın avantajlarının yanında dezavantajları da bulunmaktadır. Özellikle zaman kaybı ve maddi sorumluluğunun fazla olması özel derslerden vazgeçilmesinin temel sebepleri arasında yer almaktadır.

Fransızca Öğrenmek için İnternet Kullanılabilir mi?

Fransızca eğitimi için son dönemlerin en çok tercih edilen tekniklerinden birini değerlendirebilirsiniz. Online eğitim ile Fransızca öğrenmeniz mümkün. Üstelik istediğiniz süre içinde, dilediğiniz kadar ders alabilme hakkına da sahipsiniz.

Online eğitim sistemi ile Fransızca dersi almak isteyenler önce öğretmenini seçmeli. Binlerce öğretmen arasından size hitap edeni belirleyip daha sonra bağlantı kurmalısınız. Öğretmenler arasında seçim yapmakta zorlanırsanız ya da kriterlerinize uygun öğretmen bulmakta sıkıntı çekerseniz sisteme mesaj bırakmanız yeterli olacaktır. Sonrasında sisteme sizin kıstaslarınıza uygun öğretmen dâhil olduğunda rahatlıkla ders alabilirsiniz. Öğretmen sorunsalını aştıktan sonra beraber plan yaparak hemen çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Online Fransızca Dersi Verimli Olur mu?

İnternet üzerinden Fransızca dersi almak isteyenler, en az özel öğretmen kadar avantajlı olacaklarına emin olmalılar. Kurslarla kıyaslandığında ise çok daha karlı bir eğitim alacaklarını bilmeliler. Online derslerde seçtiğiniz öğretmenle özel ders işlersiniz. Öğretmeninizin ve sizin hazırladığınız plan dâhilinde dinleme, konuşma ya da gramer derslerini sırasıyla kat edersiniz.

Birebir konuşmaların ve derslerin yanı sıra ekip halinde konferans derslere de katılmanız mümkün. Birkaç dil öğrencisi ile tanışarak dersler dışında dilinizi ilerletebilirsiniz.

Online Fransızca Dersi Hızlı Sonuç Verir mi?

İnternet üzerinden Fransızca öğrenmeye merak salan yüzlerce öğrencinin aklında belli başlı sorular oluşmaktadır. Bu sorular arasında en çok sorulansa zamandır. Çalışmalar ne kadar süre içinde geri dönüt verir veya zaman kaybına neden olur mu? Öncelikle şunu unutmamalısınız, çalışmalarınızın dönüt vermesi sizin derslerinizi tekrar edip çalışmalarınızı düzenli yapmanıza bağlıdır. Dolayısıyla çalışmaların hızlı sonuç vermesi kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında hiçbir eğitim zaman kaybına neden olmayacaktır çünkü ders alacağınız saatler belirlidir. Eğer öğretmeninizden memnun olmazsanız ya da verimli geçmediğine inanırsanız değişim şansınız her zaman bulunmaktadır.

En İyi Fransızca Öğreten Site Hangisi?

Fransızcanızı geliştirmek ya da sıfırdan başlamak isterken muhakkak profesyonel ekiplerle çalışmalısınız. Uluslararası alanda kendini tanıtmış, başarılarını ispatlamış Preply.com en ideal eğitim sitelerinden biridir. Dil eğitimi alırken hem öğretmen seçimlerinizi hem de öğrenim tekniklerini içiniz rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 25.000 öğretmen donanımına sahip olan site aynı zamanda 70.000 öğrenciye de eğitim veriyor. Tercih edilme sıklığı, piyasadaki başarısını ortaya koyar nitelikte. Üstelik yalnızca 2 dolara ders ücretlendirmesi yapıyor. Anadiliniz gibi Fransızca konuşmak isterseniz bu adresten güvenle eğitim alabilirsiniz. Memnun kalmamanız durumunda paranızı siteden geri alabilirsiniz

Ev Çalışmalarınıza Muhakkak Devam Etmelisiniz

Dil öğrenmenin altın kuralı çalışmaktır. Gün içinde en az 2,5-3 saatinizi kelime ve diyalog çalışmaya ayırmalısınız. Aksi halde derste gördüklerinizi kısa süre içinde unutur, bir sonraki derse daha boş girmek zorunda kalırsınız.

Ev çalışmalarınızda önceliğiniz sözlük kullanımı olmalıdır. Her gün 1 saatinizi sözlük karıştırarak geçirmelisiniz. Sonrasında rahatlıkla kelime haznenizin geliştiğini fark edebilirsiniz. Sözlükle beraber gramer desteğini eksik bırakmamalısınız. Cümle yapısı ve kurallarını öğrendiğiniz takdirde büyük bir yol kat ettiniz demektir.

Dizi ve Filmlerle Çalışmalarınızı Pekiştirmelisiniz

Evde Fransızca çalışmaktan kasıt her zaman kitap karıştırmak değildir. Zaman zaman dizi ya da film izleyerek de kelime ve cümle pekiştirmesi yapmalısınız. Ne kadar çok film izlerseniz cümlelerin kullanımına o kadar hâkim olursunuz. Biraz ilerledikten sonra Fransızca yazılmış hikâye kitapları ve romanlar okuyabilir. Bir romanı rahatlıkla okur ve anlar duruma geldiğinizde dil eğitiminizi başarıyla tamamladığınızı anlayabilirsiniz.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ