Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Göğüs küçültme Ankara

Göğüs küçültme Ankara
  • 12.07.2018
  • 334 kez okundu

Normalden büyük göğüsler kadınlar açısından sorunlar yaratabilir. Büyük göğüsler kişiyi toplum içinde zorlayabilir. Kıyafet bulma vb durumlar zor olabilir. Ayrıca büyük göğüsler sıklıkla omuz ve sırt ağrıları yaparlar. En belirgin şeylerden biride omuzlarda sütyen askı izlerinin mevcut olmasıdır. Göğüs alt bölgede pşikler oluşur. Göğüs arası bölgede kaşıntılı lezyonlar meydana gelebilir.

Bu durum sıklıkla genetik nedenli gibi durmaktadır. Ama kilo alma, hamilelik gibi nedenler göğüslerde büyümeye yol açabilir. Kadınlarda çok erken yaşlarda da görülebilir. Özellikle bazı kişilerde ergenlik sonrası göğüslerde aşırı büyüme meydana gelebilir.

Bu durumun tedavisi uygun hastalarda cerrahidir. Yani ameliyattır. Göğüs küçültme ankara operasyonları ile göğüs büyüklüğü azaltılabilir. Operasyon öncesi hastalardan tetkikler istenir. Yaşı uygun hastalarda ultrason istenir. Belli bir yaş hasta kadınlarda ise mamografi çekilir. Önce değerlendirme yapılır. Operasyon buna göre planlanır.

Göğüs küçültme ankara operasyonları genel anestezi altında yapılmaktadır. Öncesinde hasta ayakta pozisyonda iken çizim yapılır. Teknikler değişkendir. T izli operasyonlar, dik izli operasyonlar, kısa t izli operasyonlar en sıktır. Kişinin durumu, göğüs büyüklüğü burada önem kazanır. Cerrahın tecrübesinin sık olduğu operasyon önemlidir.

Göğüs estetiği ankara yaklaşık 3 saat sürer. Operasyon sonrası dikiş alanlarına steril bantlar yapışıtırılır. Pansuman yapılır. Meme içine kan boşaltan drenler konur. Çok büyük olmayan memelerde göğüs başı korunur. Meme dokusu olduğu miktarda korunmaya çalışılır. Bu birazda sizin durumunuzla alakalıdır.

Operasyon sonrası bir gece yatış olur. Sigaradan uzak durmak gerekir. drenler genelde ertesi gün alınır. Pansumanlarda hasta taburcu olur. Kontrolleri vardır. Bunlara uymak gerekir.

Operasyonda çıkan meme dokusu patolojiye gider ve incelenir. Buda önemlidir. Meme dikleştirme ankara operasyonlarıda aslında göğüs küçültme ile aynı prensibe dayanmaktadır. Sadece çıkan doku miktarı azdır. Meme dokusu tekrar şekillendirilir.

Göğüs küçültme ankara operasyon fiyatları değişkendir. Tıbbi durumunuz önemlidir. Operasyonun yapılacağı hastane önemlidir. En doğru bilgiyi doktorunuz verecektir.

Kaynak: Estetik Cerrahi Ankara

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ