Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

İdeal Babynest Nasıl Seçilir?

İdeal Babynest Nasıl Seçilir?
  • 01.05.2019
  • 384 kez okundu

Bebek sağlığı ve vücut gelişimi açısından uyku yeni doğan dönemde çok önemlidir. Bebeğin, bu dönemde doğru koşullarda konforlu bir uyku çekebilmesi, gelişimi açısından en önemli faktördür. Ancak pek çok yeni ebeveynin yaptığı en büyük hatalardan birisi olan bebeklerin “aşırı” konforlu yataklarda uyumasıdır. Kavramsal olarak konfor, sadece yumuşacık bir yatakta yatış ile sağlanamaz. Yani uzmanlar, bebekler için yumuşacık yatakların konforlu olmaktan çok zararlı olduğunu belirtiyor. Özellikle de Amerikan Pediatri Derneği tarafından yapılan araştırmalara göre ani bebek ölümlerinin (SIDS) görülmesindeki en önemli faktörlerden birisinin bebeklerin çok yumuşak yataklarda uyku sırasında nefessiz kalmasıdır. Bu yüzden yumuşak bir yatak seçmek, bebekler için yarardan çok zarar sağlar. Çok fazla sert olan yataklarda ergonomik olmayacağından kemik ve vücut gelişimini sekteye uğratır. babynest yeni nesil bebek yatağı ne çok sert, ne de çok yumuşak yapısıyla güvenli bir yatış sağlıyor.

Bebek Yatağı Ne Kadar Sert Olmalı?

Amerikan Pediatri Derneği tarafından çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları tarafından yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda bebek yatakları için uluslararası bir standart belirlemiştir. Yasal uygulama zorunluluğu olmayan bu “26 Dns” değerindeki yatak sertliğini bulabilmek çok zorlu olabiliyor. Babynest yeni nesil bebek yatağı, bu standarda uygun olarak geliştirilmiş. Bu sayede bebeklerin kısıtlı hareket kabiliyetlerine bağlı olarak çok yumuşakta nefessiz kalması, çok sert yatakta da omurilik problemleri yaşaması risklerini ortadan kaldırıyor. Böylelikle bebeklerin uyku sırasında omurgasının doğru pozisyonda kalması mümkün oluyor. Bu şekilde bebeği uyku kalitesinin de arttırılabilmesi mümkün oluyor.

Bebek Yatağı Anti Bakteriyel Olmalı

Yeni doğan bebekler için herkes doğal ve organik kumaşların kullanılmasını tavsiye eder. Bu şekilde hassas bağışıklığa ve cilt yapısına sahip olan bebeğin zararlı kimyasallardan korunması sağlanabilir. Ancak bir kumaşın organik ve doğal olması tamamen sağlıklı olduğu anlamına da gelmez. Çünkü doğal malzemelerden üretilmiş olan kumaşlarda çeşitli zararlı organizmaların bulunması mümkündür. Bu yüzden kumaşın “anti-bakteriyel”, “anti-alerjik” yapıda olması gerekir. Bunun içinde kumaşın Oeko-Tex 100 standartlarına uygun geliştirilmiş olmalıdır. Toz akarları, bakteri ve organizmalardan arındırılmış ve bu faktörleri tutmayan bir dokuda olan Baby nest seti bebek yatağı, bebeklerin uyku ve yatış sırasında sağlığını en iyi şekilde korur.

Günlük 20 saati bulan ortalama uyku sürelerinde bebeklerin, ciltlerinde terlemeye bağlı batın ve cilt yaralarının ortaya çıkmaması için uyku sırasında cildinin nefes alabilmesi gerekir. Bunun içinde hava akışı özelliğine sahip olan Babynest yeni nesil bebek yatağı önemli bir çözüm sağlıyor. Çünkü uyku sırasında bebeğin kumaşa temas eden bölgelerinin rahat şekilde hava almasını ve böylelikle de terlememesini sağlıyor.  Bu şekilde uzun yatış sürelerine bağlı ortaya çıkabilen ve uyku kalitesini düşüren, bebek sağlığını riske edebilen cilt yaraları gibi problemlerin olmaması sağlanabilir.
sipariş için : www.babynest.com.tr

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ