Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

İklimlendirme Sistemleriyle Mekanınızı Serinletin

İklimlendirme Sistemleriyle Mekanınızı Serinletin
  • 18.06.2017
  • 693 kez okundu

Klima santralleri ortamdaki taze hava miktarının kontrolünü yapan, nem ve sıcaklık gibi ortamdaki insanlar için önem taşıyan ayarları hassas bir biçimde gerçekleştiren cihazlardır.

Klima santralleri ortamdaki taze hava miktarının kontrolünü yapan, nem ve sıcaklık gibi ortamdaki insanlar için önem taşıyan ayarları hassas bir biçimde gerçekleştiren cihazlardır.

İklimlendirme- Soğutma sistemleri kişilerin günlük konforunun sağlanması bakımından önemlidir. Özellikle kalabalık mekanlarda hastane klima santrali gibi hassas sistemler kurulacaksa hizmet alınacak olan firma ön plana çıkmaktadır.

Günümüzde temel ihtiyaçlardan birisi olan kış aylarında ısınma ve yaz aylarında serinleme uygulamaları son teknoloji cihazlarla karşılanmaktadır. İklimlendirme – Soğutma uygulamalarının kökeni neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir. Isınabilmek ve serinlemek için hemen her dönem alternatif arayan insanoğlu bu konuda teknolojinin nimetlerinden fazlasıyla yararlanmaktadır. En küçük mekanlardan büyük ve kalabalık mekanlara kadar geliştirilen ısıtma ve soğutma cihazları, mekanın ihtiyaçlarını tam olarak karşılamalarının yanında hijyenik çözümlerde sunmaktadır. Özellikle büyük mekanlar ve binalar söz konusu olduğunda gelişim gösteren klima santralleri vasıtasıyla en büyük mekanalar bile iklimlendirme çözümlerine kavuşacaklardır. Genel itibariyle binaların kuruluş aşamalarında elektrik tesisatı gibi klima tesisatının da çizimleri yapılarak bu sistemler de binaya döşenmektedir. Ancak bazı eski binalarda klima santralleri sonradan da eklenebilmektedir. Hastane ve havuz gibi özel mekanlarda kullanılan sistemler hastane klima santrali ve havuz nem alma santrali gibi çeşitli cihazlar şeklinde olabilmektedir.

Klima santralleri ortamdaki taze hava miktarının kontrolünü yapan, nem ve sıcaklık gibi ortamdaki insanlar için önem taşıyan ayarları hassas bir biçimde gerçekleştiren cihazlardır. Pek çok farklı mekana uygulanabilen bu santraller özellikle hastaneler ve havuzlar gibi nem ve sıcaklıklarının hassas değerlerde olması gereken mekanlar için kullanımı şart olan ürünlerdir. Mekana göre doğru klima tercihi iklimlendirme uygulamalarında en önemli konuların başında gelmektedir. Havuzlarda kullanılan havuz nem alma santrali, havuz kimyasallarının ortamın havasını bozmamasına yardımcı olmaktadır. Havuzlardan buharlaşan kimyasallar ve su insan sağlığına zarar verdiği gibi binalara da ciddi biçimde hasar vermektedir. Bunun önüne geçilebilmek için kurulan nem alma santralleriyle havuzun nem oranı düzenli olarak %60 düzeyinin aşağısında tutulmaktadır.

Hastane ve klinikler gibi hijyenin ön planda olduğu alanlarda ise hastane klima santrali kurulması ve hijyenik tip klimalar kullanılması gerekmektedir. Bu tip klima santralleri ilaç üretim tesisi, laboratuvar, hastane, temiz odalar gibi mekanlar için idealdir. Hassas ve steril şartların sağlanması noktasında tam kapasite çalışan bu klima tipleri, özellikle ameliyathane gibi ortamlarda anestezi esnasında meydana çıkan gazların ve diğer bazı kimyasalların ortamın havasını kirletmesine engel olmaktadır. Cihazın üflemesi ve emiş gücü ayarlanarak kullanılan ortam pozitif basınçta tutulmak suretiyle yan hacimlerden kaynaklanan kirlenmelerin önüne geçilmektedir.

Uzun yıllardır klima sektöründe satış ve üretim faaliyetleri yürüten ACS klima, İzmir Torbalı’da bulunan üretim tesisinden başka Ankara ofisi üzerinden satış işlemlerini gerçekleştirmektedir. ACS, tüm ülkeye mobil ekipleri vasıtasıyla hizmet götürmenin yanı sıra yurt dışında da satış temsilcileri ve partnerleriyle bir ortaklık yürütmektedir. Acsklima.com internet sitesi üzerinden üretimi sağlanan tüm klimaların teknik detayları ve kullanım alanlarına dair bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında ACS, özellikle hijyenik ve hassas iklimlendirme isteyen alanlar için ürettiği klimalarıyla ön plana çıkmaktadır. Klimalarının yanı sıra teknik malzeme de üretip satan ACS, birçok ürün grubunu bünyesinde bulundurmaktadır. Hijyenik paket tip klimalar, havuz nem alma cihazları, kanal tipi ısı geri kazanım cihazı, çatı ve kanal tipi aspiratör firmanın ürettiği ürünlerden bazılarıdır..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ