Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

İmplant Diş Fiyatları Kaç Lira

İmplant Diş Fiyatları Kaç Lira
  • 08.04.2017
  • 5.860 kez okundu

İmplant Diş Fiyatları Pahalı mı?

Herhangi bir nedenden dolayı kaybedilen dişlerin, fonksiyon ve görünüşünü tekrar kazandırmak amacıyla, kişinin çene kemiğine yerleştirilen, kişinin vücuduna uygun olan malzemeler kullanılarak yapılan, yapay diş kökü olarak adlandırılmaktadır. implant nedir ve implant yöntemi tedavi nedeniyle yapılan kaplama, köprü veya damak protezler ile karşılaştırıldığında, implant tedavisi kullanım bakımından en iyi olanı olarak bilinmektedir. Yaş grubu konusunda ileri yaşlarda olan hastalar tercih edilmelidir. Genç hastaların çene kemikleri sürekli büyüdükleri için gelişme gösterir. Çene yapısının kilo almadan ve vermeden dolayı da değişeceğinden implant uygulamasında sorun yaratır. Diş implant yaptıracak kişileri ağlık durumlarının bu uygulamaya uygun olup olmadığı kontrol edilir. Çünkü şeker, tansiyon gibi kalıcı rahatsızlıkları olan hastalar için bu değerlerin tam yerinde olması gerekir. Özellikle diyabeti olan hastalar kanamanın çok olabileceği bu uygulama da daha çok dikkat etmeleri gerekir. Diyabet kanamanın durmasını zorlaştıracağı için ve atılan dikişlerin iyileşmesini geciktireceği için risk taşımaktadır.

Çene kemiğine vidalamak süretiyle yapılan yapay diş köküne implant denir. Yani yapılan implant bir dişin temelini oluşturur, normal bir dişin kökü gibi fonksiyon üstlenir. Yapay kök üzerine giydirilen protez ile oluşturulan dişe ise implant diş denilmektedir. İmplant diş tedavisi diğer diş tedavilerine göre sahip olduğu bir takım avantajları ve %100’lere varan başarı oranıyla tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak pahalı bir tedavi metodudur.

TDB’nin önerdiği diş implant fiyatları ne kadar?

Türk Dişhekimkimleri Birliği tarafından her yıl 3 il ve ilçe grubu için önerilen fiyat listesi yayımlanmaktadır. 2016 yılı için bu listede yer alan implant diş fiyatları kalemlerinden Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Trabzon illeri için önerilen fiyatların bir kısmı değişik şekillerdedir.

İmplant kelime anlamı itibariyle doku içerisine konan demektir, ayrıca genel olarak ana maddesi titanyumdur bazı durumlarda ana maddesi zirkonyum metalinden yapılabilir, nedeni Diş hekimlerinin kullanımını yapmaya başladıkları dönem ise 20.yüzyıl olarak bilinmektedir. Kişinin diş eksikliğini tamamlamayı ve ağız bölgesinde bazı nedenlerle kayba uğramış olan kısımları tamamlamak için çene kemiğinin iç kısmı ya da üzerine yerleştirilen, diğer dişlere ve çeneye tutuculuk sağlayan titanyum malzemesinden üretilen protez yapıya implant adı verilir.

Dental implant diğer tedavi alternatiflerine göre ucuz bir tedavi yöntemi değildir. Materyal ve protetik üst yapı da yüksek implant diş fiyatları çok maliyetli malzemelerdir. Kemik greftleme işlemleri de ek maliyet çıkarır. Profesyonellerden oluşan takım çalışmasıyla uzun dönemli başarılı implant tedavileri uygulanır. Tedavide doktor ve yardımcı personelin oldukça fazla zaman ve emek ortaya koyması gerekmektedir. Bireyin sağlık profilini incelenir ve kişinin ihtiyaçlarına özel tedavi planlaması ortaya konur. Cerrahi ve laboratuar ekibi istenilen sonuca ulaşabilmek için çalışır.Üst çene arka bölge, kemik rejenerasyonu, sinüs kaldırılması (sinüs lift), büyük veya küçük çaplı implantlar farklı uygulamalar gerektirdiğinden tedavi masrafları da buna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Tam fiyat bilgisi radyografik filmler ile yapılan ağız içi muayene sonucu hastaya iletilir.

Kaynak: www.implantdisfiyati.org

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ