Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

İngilizce eğitim programları

İngilizce eğitim programları
  • 13.05.2019
  • 371 kez okundu

İngilizce eğitimi, günümüzde yabancı diller arasında en çok rağbet gören ve dünyada en çok konuşulan diller sıralamasında ilk sıralarda yer alır. Tabi bunun farklı nedenleri olmakla birlikte öncelikli nedenleri; dünyanın en güçlü ekonomisine sahip olanların İngilizce dili konuşan ülkeler olmalarıdır. Teknoloji alanında başarılı iş sonuçları çıkartmaları, ulaşım, iletişim, finansal alanlar, kültürel yönler vs. bakımından daha ileri ülkeler olmaları sebebiyle dillerinin de daha fazla kullanıldığı ve tercih edildiği gerçeğinin yaşanmasına neden oluyor. İş dünyasında veya diğer alanlarda İngilizcenin tercih edilmesinin nedenleri de tam olarak bunlardır. Uluslararası alanda iş yapan şirketler, personel alımında en çok aradıkları şartı, İngilizce bilen ve yurtdışı tecrübesi olan kişileri daha bir önde tutarlar. Bu da insanların hem dil öğrenmek hem de yurtdışı deneyimi kazanmak için yurtdışına çıkmalarını etkiliyor. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren kurumların sayısının artmasının nedeni de budur. Hem tecrübe edinmek isteyenler hem de eğitim alarak pratik bir İngilizce konuşmak isteyenler, biraz da maddi güçleri yerinde ise tercihini hemen yurtdışından yana yapıyor. Bana sorarsanız gelecek endişesine son vermek “iş bulabilir miyim?” sorularıyla boğuşmamak adına kesinlikle yurtdışına gitmek ve bir süre buralarda kalarak hem deneyim kazanmak hem de İngilizce öğrenmek kesinlikle en mantıklısıdır.

Yurtdışına çıkmanın avantajları nelerdir?

İngilizce öğrenmek için insan yurtdışına çıkar mı? Bence çıkar ve çıkmalıdır da. Neden mi? İngilizce öğrenmeyi bir yana bırakalım; sadece yurtdışına çıkan birinin nasıl avantajlarla karşı karşıya olduğuna bakalım. Eğitim için yurtdışına çıkan birinin bir kere “uluslararası öğrencilik” statüsünde olması kendi başına bir avantajdır. Normal şartlarda; Amerika, Kanada, İngiltere, İtalya, İrlanda veya Yeni Zelanda gibi ülkelere göçmen olarak gidebilmek zaten çok zordur, turist olarak gitmek için bile birçok şartı yerine getirmeniz gerekir. Ama tüm bu ülkeler göçmen olarak veya turist olarak gidenler için bunca şart koşmalarının yanında öğrencilere karşı esnek davranmaları manidardır. Elbette eğitim sektörünün bir ticaret alanına dönüşmesinden dolayı ülkeler izin verme konusunda daha esnek davranıyorlar ama bunun yanında İngilizce dil eğitimi almak için veya farklı bir eğitim programına katılmak için yurtdışına çıkanlar, yerleştikleri andan itibaren sosyal haklar bakımından ülke vatandaşları ile eşit seviyeye geliyorlar. Mesela Amerika, İngiltere, Kanada gibi yerlerde haftalık 20 saat çalışma izni öğrencilere verilir ve bu zaman, bir öğrencinin harçlığını çıkartması için yeterlidir. Tabi buna bu gözle bakmamak gerekir. Garsonluk veya bu gibi basit işler yerine kendi mesleği alanında iş bulup çalışan birinin nasıl bir deneyim kazanacağını tahmin bile edemezsiniz. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren Endlessabroad ile görüşerek başka bir ülkede eğitim almanın ne gibi avantajları olduğu hakkında fikir alışverişi yaparak daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

Yurtdışında hangi ülke?

İngilizce öğrenmek için başka bir ülke düşünüyorsanız ve hangi ülkeye gitmeye karar vereceğiniz konusunda kararsız iseniz yapacağınız en iyi şey, yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında hizmet veren bir kurum ile görüşmek olacaktır. Bu kurumlar, deneyimli danışmanları ile hizmet veren ve gitmek istediğiniz ülkeler ve dil okulları hakkında bilgi sahibi kadrolardan oluşurlar. Yani işin özü; burada ne kadar fikir verirsek verelim, daha doğru bilgiyle ulaşmak ve kararınızı daha sağlıklı şekilde vermek için bence bu alanda hizmet veren bir kurum ile görüşün. Hem ekonomik fiyatlarla yurtdışında dil eğitimi almak hem de diğer konularda daha ayrıntılı bilgi almak için https://www.endlessabroad.com.tr/ adresini ziyaret edin.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ