Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Inverter Klima Fiyatlarını İncelemeden Sakın Klima Almayın!

Inverter Klima Fiyatlarını İncelemeden Sakın Klima Almayın!
  • 06.08.2018
  • 354 kez okundu

Inverter Klima, tasarruflu iklimlendirmeyi tercih edenlerin tercihi genelde ilk tercihleri Split klima ve Inverter tipi klimalar oluyor.

Siz de eviniz veya iş yeriniz için enerji verimli bir iklimlendirme çözümü arıyorsanız, bu yazıyı okumadan alışveriş yapmayın.

Günümüzde inverter klima terimiyle çok sık karşılaşıyoruz, inverter klimayı anlayabilmek için öncelikle sıradan klimalardan bahsetmek gerek. Klimalar kapalı ortamlardaki hava sıcaklığında ihtiyaca göre ısıtma veya soğutma yapabilen, ortamdaki havayı temizleyebilme özelliklerine ve havanın nem oranını dengeleyebilen hava iyileştirici cihazlardır. Klima çeşitleri tipi klima diğer adıyla multi split klimalar ve salon tipi klimalar dışında ısıtma ve soğutma sistemlerinden oluşmaktadır.

Split klima, gürültüsüz ve genelde ev veya ofis gibi ortamlarda ideal hava koşullarını sağlar. Bu gibi ortamlarda tercih edilen klima kullanımı günün büyük bir kısmında aktif çalışma veya sadece belirli periyotlarda aktif çalışma gerektirebilir.

Salon tipi klimalar ise dış ortamla temasın çok sık yaşandığı, insanların yoğun olarak bir arada bulunduğu ve çok geniş ortamlarda genelde günün büyük bir kısmında aralıksız olarak aktif bir şekilde çalışır. Bu tip cihazların enerji tüketimi duvar tipi klimalardan çok daha fazladır.

Inverter Klima Nedir?

Klimaların çalışma prensibi hava sıcaklığı istenen sıcaklığa ulaşınca cihazın çalışmasının durmasına dayanır. Ancak ortam sıcaklığı değiştiğinde her seferinde durup yeniden başlaması cihazın çok enerji tüketmesine yol açar. Bu sebeple yüksek elektrik sarfiyatı olur.

Oysa inverter klimalar hava sıcaklığı önceden belirlenmiş seviyeye geldiğinde düşük çalışma gücünde çalışmaya devam eder, ortam sıcaklığındaki en ufak bir değişimde sıfırdan çalışmaya başlamaz.

Split Tipi ve Inverter Tipi Klimaların Avantajları

Günümüzde klima kullanımı hayatın vazgeçilmezlerinden olmuştur. Daimi klima kullanıcıları hem daha verimli bir iklimlendirme hem de daha düşük fatura giderlerine sahip olmak istiyorsa inverter klimaları tercih etmelidir. Günümüzde son teknolojiyle üretilen inverter klimalar % 30 ile % 50 arasında enerji verimi sağlayabilmektedir.

Split ve Inverter Klima Fiyatları

Sıradan klimalarla karşılaştırıldığında inverter klima fiyatları daha yüksektir. Ancak bu cihazlardan elde edeceğiniz verim uzun süreli ve daimi kullanımda üstün enerji tasarrufu olarak karşınıza çıkıyor. Bu yüzden günde sadece birkaç saat klima kullanıyorsanız bu cihaz tipi sizin için uygun bir cihaz olmayabilir. Yani aslında en ucuz inverter klimayı satın almak değil, kullanım amaçlarına göre en uygun klimayı satın almak daha önemlidir.

Özellikle İstanbul Kombi Market, 25 yıllık sektör deneyimiyle istanbulkombimarket.com da her bütçeye hitap eden split ve inverter klima kampanyalarıyla kullanıcıların hayatına konfor katıyor. Siz de farklı klima fiyatları arasından en ucuz inverter klimayı seçerek avantajlı alışverişin keyfini konforlu bir şekilde çıkarabilirsiniz.

http://www.istanbulkombimarket.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ