Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

İslami Oteller

İslami Oteller
  • 23.08.2017
  • 600 kez okundu

Hemen hemen her insan, uzunca bir iş sezonunun ardından tatil yapmak ister. Özellikle sakin bölgeleri tercih ederek kafa dinlemek isteyen insanlar, çoğu zaman akıllarına yatan bir otele rastlayamazlar.

Hemen hemen her insan, uzunca bir iş sezonunun ardından tatil yapmak ister. Özellikle sakin bölgeleri tercih ederek kafa dinlemek isteyen insanlar, çoğu zaman akıllarına yatan bir otele rastlayamazlar. Özellikle son zamanlarda otellerde ortaya çıkan nahoş olaylar nedeniyle tatil yapmaktan vazgeçen aileler bile oluyor. Bu yüzden en iyi otel seçenekleri arasında da İslami Oteller kategorisi yer alıyor.

Son zamanlarda otellerde meydana gelen olaylara baktığımızda, bu olayların ana kaynağında içkinin yattığını görebiliyoruz. Bu nedenle İslami şartlara uygun olarak dizayn edilen oteller, muhafazakar aileler tarafından daha fazla tercih edilebiliyor. Çünkü içkinin olmadığı bir ortamda daha huzurlu bir tatil haftası geçirilebiliyor. Özellikle ailesiyle beraber tatil yapmak isteyen yetişkinler, İslami Oteller’e göz atmadan geçemiyorlar. Bu oteller, tamamen muhafazakar aileler için dizayn ediliyor ve aileler için tamamen gizlilik ön planda tutuluyor.

Eşiyle beraber havuza girmek isteyen bir erkek, İslami şartlara uygun bir otelde konakladığında herkese açık bir havuzla karşılaşmıyor ve huzursuzluk içerisinde girmiyor. Çünkü özel dizayn edilmiş bu otellerde, havuz odaları da ailelere özel odalarda muhafaza ediliyor.

Müşterilere karışık olarak tatil imkanı sunan oteller, çoğu zaman muhafazakar ailelere ters düşebiliyor. Karışık otellerde içki satışı, kadın ve erkeğin aynı ortamda bulunması gibi durumlar yaşanırken, İslami Otellerde bunun tam tersi durumlar yaşanıyor. İslami şartlara göre dizayn edilmiş otellerde, bayan ve erkekler aynı ortamda yemek yiyemiyor ve aynı ortamda denize giremiyorlar.

Nahoş olayların meydana gelmediği oteller, aileler için daha güvenli görünüyor. Bu yüzden bir aile bireyinin, görüşüne ve düşüncesine göre otel araması gayet doğal. Hem içinin rahat etmesi için hem de güvenliğin daha iyi sağlanabilmesi için bu oteller sık sık arananlar listesine giriyor diyebiliriz.

Muhafazakar oteller’in en avantajla yönlerinden birisi de, bayan ve erkeklerin ayrı kullanım alanlarına sahip olmaları diyebiliriz. Örneğin mescidler, restoranlar, havuzlar ve deniz ortamları bu otellerde tamamen ayrı şekilde dizayn edilmiş. Bu sayede bayan ve erkekler her koşulda ayrı kullanım olanaklarına sahip olabiliyorlar.

İslami şartlara uygun oteller, son zamanlarda artmaya başladığı için internet aramalarınızda onlarca otel tercihiyle karşılaşabilirsiniz. Tabii ki otelleri tercih etmeden önce otelleri arayarak ve internet ortamından müşteri yorumlarını da okuyarak kararınızı dilediğiniz gibi verebilirsiniz. Eğer bulduğunuz bir otelin, gerçekten helal kavramına uyum sağladığını düşünüyorsanız, erken rezervasyon yaptırmanızda da fayda var. Çünkü erken rezervasyon fırsatlarıyla, tatil haftanızı daha ucuza getirebilirsiniz.

İnternet ortamında otel arayışına girdiğiniz zaman, ayrı şekilde otellere bakmanıza da gerek yok. Çünkü istediğiniz şartlara uygun otelleri sıralayan onlarca site, size hizmet vermek için bekliyor. Siz sadece şartlarınızı girin ve size uyum sağlayan oteller direk olarak karşınıza çıksın. Size de sadece otel seçimi yapmak kalıyor.

Tesettürlü oteller için www.helaloteller.com.tr adresinden alternatiflere bakabilirsiniz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ