Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

İyi Bir SEO’cu Aynı Zamanda İyi Bir Analizcidir

İyi Bir SEO’cu Aynı Zamanda İyi Bir Analizcidir
  • 08.05.2017
  • 1.268 kez okundu

Bir alanda başarılı olan şirket veya yöneticilere baktığınız zaman onların başarılarının gizli kodlarından birisi de hiç şüphesiz iyi bir analizci olması yatar.

Bir alanda başarılı olan şirket veya yöneticilere baktığınız zaman onların başarılarının gizli kodlarından birisi de hiç şüphesiz iyi bir analizci olması yatar. Bir konuda başarıya ulaşabilmek için o sektörle ilgili detaylı bilgilere sahip olduğunuz zaman başarı kendiliğinden gelir. Üniversite sınavlarına hazırlanırken dershanede hocaların söylemiş olduğu ‘Soruyu anlamak cevabın yarısıdır’ derler cümlesinde olduğu gibi başarıya ulaşmak istediğiniz konuda çok iyi bir analizci olmanız şarttır.

Kurumunuzu iyi bir yere getirmek için bir SEO veya SEO Ajansı ile anlaşmaya varabilirsiniz. Peki bunlarla hemen başarı gelir mi? Seçmiş olduğunuz ajansın çok iyi niteliklere sahip olması gerekiyor ki sizi başarıya ulaştırabilsin. İnternet mecrasında sitenizi öne çıkarmak isteyeceğiniz anahtar kelime diyeceğimiz kavramı sizin gibi birçok firmada kullanacak o kadar mecra içinde sizin siteniz peki nasıl ön plana çıkacak. Dışardan çok kolay gibi gözüken bu olay aslında inanılmaz zordur. Bu başarıya ulaşabilmeyi size de başarılı bir SEO ulaştırabilir. İyi bir SEO olmanın galiba birinci kuralı da iyi analizci olmasında yatıyor.

NEDİR BU SEO ANALİZİ
Peki şimdi sormak gerekiyor. Nedir bu Seo analizi veya neden yapılması gerekiyor. Yapılan çalışma neticesinde elde edilen verilen sebep ve sonuç ilişkisi içinde incelenmesine Seo Analizi diyebiliriz. Seo analizi sayfa kodlarının ve ilintili bağlantılarının incelenmesi ile elde edilir. Asıl olay elde edilen verilerin dikkatli incelenip doğru bir şekilde değerlendirilmesiyle mümkün olacaktır. Bu değerlendirme sonucunda sitede yapılan doğru ve yanlışlar konusunda bilgi sahibi olabileceğiz.

ANALİZ NASIL YAPILMALI
SEO hizmeti aldığımız ajans ile yapılan görüşmeler sonrasında analizler edildikten sonra siteyi en üst seviye çıkarabilmek için bazı girişimlerde bulunuruz. İlk başta hizmet almak isteyen kişi veya kurumun bizden hangi anahtar kelimeleri yükseltmek istediğini çok iyi şekilde etüt edip ona göre çalışmalara başlamalıyız. Arama motorlarında sitemizi üst sıralara çıkaracağımız kelimenin çok iyi belirlenmesi gerekmektedir. Sonrasında artık işimiz biraz daha kolaylamıştır. Bundan sonraki adımda hemen bizimle irtibat halindeki siteyi en ince ayrıntısına kadar inceleyip artılarını eksilerini belirleriz. Arama motorunda bulunmasını istediğimiz anahtar kelimenin aranma durumlarını ve hangi sonuçları verdiğine bakmalıyız.  Aynı anahtar kelimeyi arattığımızda rakiplerimiz nasıl bir verilerle ortaya çıktığını görelim ki bizde ona göre pozisyon almalıyız. İyi bir analiz sonucunda arama motorlarında üst sıralara çıkmasını istediğimiz kelimeleri rahatça çıkarabilir ve bizden hizmet alanların isteklerini de yerine getirmiş oluruz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ