Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Kadıköy İngilizce Kursu

Kadıköy İngilizce Kursu
  • 15.04.2018
  • 411 kez okundu

Kadıköy İngilizce Kursu’nda yabancı dil eğitimi olarak sizlere sunulan İngilizceyi öğrenmek beraberinde pek çok avantajı da getirmektedir.  Dil becerisini geliştirmenin sağlığımız açısından en büyük etkisi zihnimize ve zihin sağlımıza sunduğu katkılardır. Bilim adamlarının gerçekleştirdiği araştırmalara göre, birden fazla dil konuşabilen 65 yaş ve üzeri kişilerde, halk arasında bunama olarak adlandırılan senile dementia rahatsızlığına ya da Alzheimer hastalığına ait belirtilerin görülme oranı açık bir şekilde azalırken, zihinsel yaşlanma da yavaşlamaktadır. Öte yandan birden fazla dil konuşabilen kişilerin zihinleri daha az dikkat dağılması göstermekte ve aynı zamanda beynin yaratıcılığı da artış göstermektedir.

Nitekim bu hususta 2014 yılında yayınlanan bilimsel bir makale ilginç sonuçlarıyla dikkat çekmektedir. Söz gelimi, ikinci bir dil öğrenmenin zihin sağlığına olan etkilerini araştırmak üzere, Kadıköy İngilizce Kursları’nda da öğretilen İngilizce ve Gal dilinin her ikisini ya da sadece birisini konuşabilen kişiler arasında seçilen 853 denek ile 1947 yılında çeşitli testler yapılmış ve aynı denekler 2008 ile 2010 yılları arasında aynı teste bir kez daha tabi tutulmuşlardır. Beklendiği üzere, ilerlemiş yaşlarına rağmen İngilizce ve Gal dilini birlikte konuşabilenlerin, denekler arasında sadece tek dil konuşanlara oranla çok daha iyi bir performans gösterdiği, zihinsel faaliyetlerindeki azalma oranın ise daha düşük düzeyde kaldığı gözlemlendi. Üstelik bu çalışma yeni bir dil öğrenmenin sadece çocuk yaşlarda değil ama yetişkinlik çağında gerçekleştirilmiş olması halinde de olumlu etkileri olduğunu ortaya koydu.

Bilim adamlarına göre, yeni bir dil öğrenmek beynin gerçekleştirdiği en zor eylemlerden birisidir ve bu amaca ulaşmak için zihnimiz olağanüstü bir efor harcayarak faaliyetlerini üst düzeye çıkarmaktadır. İşte bu nedenle hangi yaş grubunda olduğunuza bakmaksızın yeni bir dil öğrenmeyi göz ardı etmemek, sadece kültürel ya da ticari kaygılar için değil ama zihin sağlığımızı korumak için de önem arz etmektedir. Günümüz şartlarında öğrenmesi ve tatbik etmesi en kolay, en işlevsel olan İngilizce dilini öğrenmeniz için ise Kadıköy İngilizce Kursu sizlere ihtiyaç duyduğunuz her türlü yardımı ve bilgiyi sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ