Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,80 / Satış: 7,83

Kanada Göçmenlik Başvurusu

Kanada Göçmenlik Başvurusu
  • 07.05.2019
  • 264 kez okundu

Kanada, yaşam kalitesi açısından dünyanın en iyi ülkeleri sıralamasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra göçmenlere karşı pozitif yaklaşım ve göçmenlik seçeneklerinin çeşitliliği, ülkeyi cazip kılan diğer nedenlerdir.

Burcu Akyol’un kurucusu olduğu Northern Pathways Immigration Consulting, Kanada’da yeni bir yaşam kurmayı hedefleyen kişiler için tüm başvuru süreci boyunca kişilerin nitelikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda kapsamlı danışmanlık ve temsilcilik hizmeti vermektedir.

Kanada göçmenlik sistemi kişilerin niteliklerine göre farklı alternatifler sunabilmektedir. Northern Pathways, nitelikleri uygun olan kişilere danışmanlık ve temsil hizmeti vermekte, uygun kriterlere sahip olmayan kişileri gerekli gelişim alternatifleri ile yönlendirmektedir.

Başvuru sürecinde ilk olarak; web sayfasında bulunan ücretsiz ön değerlendirme formu doldurulduktan sonra Northern Pathways tarafından kişinin özellikleri değerlendirilmekte ve kişiye yazılı bilgilendirme yapılmaktadır. İkinci adım olarak, video konferans yoluyla ya da yüz yüze bir değerlendirme görüşmesi gerçekleştirme seçeneği sunulmaktadır. Bu görüşme neticesinde kişinin profiline uygun olarak sunulacak hizmetler belirlenmektedir ve kişi süreç hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmaktadır.

Northern Pathways’in hizmetleri dört kategoriye ayrılmaktadır.

Bunlar;
• Kalıcı oturum (Permanent Residency)
• Ziyaret- öğrenim-iş (Temporary Residency)
• Vatandaşlık başvurusu
• Ek hizmetler

Express Entry Nedir?

Express Entry, içerisinde 3 federal göçmenlik programı bulunduran online başvuru sistemidir. Başvuru yapmaya uygun kişiler niteliklerine göre puanlanarak Express Entry başvuru havuzuna alınırlar. Belirli bir puanın üzerinde olan kişilere, Kanada Hükümeti tarafından ayda 2 veya 3 kez yapılan çekilişlerle Başvuru Daveti (Invitation to Apply-ITA) gönderilir. Bu puanın altında kalan adaylar 1 yıl boyunca havuzdan çekilmemiş ise profilleri iptal edilir. Başvuru havuzuna yeniden girmek isteyen adayların profillerini tekrar oluşturmaları gerekmektedir. Davet alan adayların ise 60 gün içerisinde başvurularını sunmaları gerekmektedir.

Express Entry kapsamında bulunan 3 program nitelikli çalışan programları olarak adlandırılır ve ekonomik göç kategorisi içinde yer alır. Bu programın en önemli özelliği Kanada’nın iş gücü piyasasının ihtiyaçlarını karşılayan ve ülkeye ekonomik katkı sağlayacak mesleki beceri ve deneyimi olan kişileri ülkeye çekmektir.

Programda yer alan kategoriler:

• Federal Nitelikli Çalışan (Federal Skilled Worker)
• Federal Nitelikli Zanaat (Federal Skilled Trades)
• Kanada Deneyimi Sınıfı (Canadian Experience Class)

Ayrıca, eyaletlerin ihtiyaçları doğrultusunda mesleklere göre göçmen alım sistemleri bulunmaktadır.

Sitemizde bulunan Kanada göçmenlik başvuru formu aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ