Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,52 / Satış: 6,55

Kasko Sigortası Hakkında

Kasko Sigortası Hakkında
  • 09.04.2016
  • 694 kez okundu

Kasko otomobil Sigortalarından biridir. Sigorta yaptıran kişinin zararlarını öder. Karşı taraftakinin ödemesini yapmaz. Sigorta yaptıran kişinin iradesi dışında hasara uğraması çarpma çarpılma yanması çalınması gibi durumlarda sigortalıyı finansal olarak güvence altına alır. Bu sebeple kasko yaptırmamız gerekir. İsteğe bağlı bir sigortadır. Yaptırmak mecbur değildir. Kasko fiyatları aracın markası, modeli, model yılı silindir hacmi ve sonradan ilave edilen aksesuarlar (arabaya takılan LPG, DVD, ses sistemi gibi) sürücünün ehliyet yılı kaza yapıp yapmadığı gibi kriterlere göre değişir. Lüks araçların motor hacmi büyük ve yaşı küçük olan üzerinde fazladan aksesuar olan araçların kasko değeri daha yüksektir. Kasko değeri Türkiye sigorta birliği tarafından hesaplanır.

Hesaplanan prim ücretini ödeyerek bu hakka sahip olabiliriz. kasko teklifi alırken çalınma, yanma, çarpma, çarpılma gibi durumlardan başka daha fazla hizmet talep edebiliriz. Bu gibi durumlarda 7/24saat hizmet sağlayan servis istasyonlarından da faydalanabiliriz. Sigorta poliçesinin Hangi teminatları içereceğini kendimiz seçebiliriz. Bu gibi durumlarda da fiyat farkı olur. Aksi belirtilmediği sürece Türkiye sınırlarında geçerlidir. Yurt dışında da kaskomuzun geçerli olmasını istiyorsak bunu da ayrıca belirtmeliyiz. kasko sorgulamasını plakadan ve kişisel bilgilerimizi girerek sorgulaya biliriz. Bu sorgulamada sigorta şirketinin bize sağlayacağı genel kasko sigortası değeri gelir. Fazladan hizmet talep edeceksek fazladan değer ödememiz gerekir.

kasko hesaplama şahısların kaskolarını sorgulamak için yaptığı faaliyettir.. Ticari araç olarak kullanılmayan şahsa ait araçlara şahıs kaskosu yapılır. Bu araç ticari olarak kullanılamaz Örneğin araç kiraya verilecekse kiralık araç kaskosu yaptırılır. Şahıs kaskosu burada geçersizdir. Kasko zorunlu değildir ama olası bir kazada finansal olarak güvence altına alınmış oluruz. Bu yüzden kasko yaptırmak bizi güvende hissettirir. Kasko yaptırırken kendi ihtiyaçlarımıza göre teminatlar seçmeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ