Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Kısa Sürede Vücut Yapılanması için Besin Takviyeleri

Kısa Sürede Vücut Yapılanması için Besin Takviyeleri
  • 24.06.2016
  • 882 kez okundu

Sporcuların günlük besin ihtiyacını gıdalardan karşıladıktan sonra eksik kalan besin maddeleri için besin takviyesine başvurması gerekmektedir. Bunun nedeni vücutta ihtiyacı karşılayacak besin maddeleri eksik olduğunda vücut gelişmeyi durdurmaktadır. Kas yapısında bulunan Glutamin, protein, amino asit az olduğunda mevcut gelişim gösteren kaslar yıkılmaya başlamaktadır. Bu nedenle sporcunun yeterli miktara ulaşabilmesi için besin takviyesine ihtiyacı vardır. Nutrade L-Glutamine 700 Gr ürünü glutamin bakımından oldukça zengin bir üründür. Protein sentezi ile proteinin parçalanarak amino aside dönüşmesinde rol oynayan glutamin ihtiyacı karşılamak için Nutrade L-Glutamin ürünü kullanılabilir. Metabolizma hızlandırmaya yardımcı olmasının yanı sıra bağışıklık ve sinir sistemini de güçlendiren amino asit çeşidi glutamin sayesinde sağlıklı ve zinde spor aktivitelerine devam etmeniz mümkün olacaktır. Egzersiz yapan bir sporcunun vücudunda metabolik asidoz artış gösterecektir. Bu durumda glutaminin de kullanım oranı artar ve sporcunun azalan glutamini yerine koyması gerekir. Eksik bir glutamin eksikliğinde vücuttaki kas dokusunda azalma meydana gelir. Vücut kas kaybı yaşar, enerjide azalma olur ve kişi kendini hastalıklara karşı koruyamaz.

Kasların toparlanması ve güç kazanması için amino asitlere ihtiyacı vardır. Amino asitler antrenman sonrasında kasların güçlenmesini ve yapı kazanmasını sağlar. Sporcular protein tozu ya da amino asit içeren besin takviyeleri tüketerek kısa sürede bu besin maddelerinin vücuda etki etmesini sağlar. Besinlerden alınan amino asit ya da protein vücuda hemen etki etmek, sindirilmesi gerekir. Besin takviyeleri ise en kısa sürede vücuda etki ederek, kas yapısının güçlenmesini etkiler. Nutrade Premium Protein 2250 Gr ürünü amino asit içeriğine sahip bir üründür. Tüketimi sayesinde kişi halsizlik ve güçsüzlük gibi şikâyetler yaşamaz. Vücut enerjiyi depolar. Antrenman sırasında kullanır. Böylece tüketilen amino asitler de yeniden yerine konmalıdır. Yoğun antrenmanlarda kas yapısı zorlanmayla birlikte yıkıma uğrar. Bu yıkımı toparlamak ve kas yapısının zarar görmesini engellemek için amino asit takviyesi almanız gerekecektir. Yoğun antrenman yapan kişiler için Nutrade Oxyflame Thermogenic kullanım miktarı değişkenlik gösterirken, tavsiye edilen kullanımı sporcular için günlük 5 gramdır.

Vücut yapısı yağlı olan sporcular bu yağları enerjiye dönüştürmek ve yakmak isterler. Yağsız kas yapısı oluşturmanın yolları arasında sporla beraber yağ yakıcı ürünler kullanmaktır. Böylece kısa sürede istenilen fit vücut yapısına ulaşılabilir. Metabolizmanın hızlı çalışmasıyla beraber vücut ısı üretir ve böylece yağ yakımı gerçekleşmeye başlar. Enerjinin artmasıyla birlikte sporcu antrenmanlarda yorgunluk hissetmez ve antrenman sayısı da artış olur. Metabolizmayı hızlandıran ve vücudun yağ yakmasına olanak veren Nutrade Oxyflame Thermogenic 90 Kapsül ürünü sayesinde vücut yapınızda istediğiniz değişimi kısa sürede görebilirsiniz. Kapsül formda olan bu ürün bitkisel bir karışımı içerisinde barındırır. 90 kapsül içermesi uzun süre kullanım için uygundur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ