Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Kombi Sıcak Su Vermiyorsa Ne Yapılır?

Kombi Sıcak Su Vermiyorsa Ne Yapılır?
  • 16.09.2018
  • 494 kez okundu

Temel çalışma prensibi dahilinde kombi teknolojileri, sıcak suyu peteklere yayarak, ısınma ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olur. Yani şebekeden suyu alarak, doğalgaz yakıtı ile bunu ısıtıp, ısınma ihtiyaçlarını karşılar şeklinde özet bir tanımlama kombi cihazlarının çalışma şekli için yapılabilir. Bununla birlikte kombi cihazlarına ilişkin olarak tüketicilerin en çok şikayet ettikleri konuların başında kombi sıcak su vermiyor arızası gelir. Bu arıza kombinin ısınma ihtiyaçlarını karşılayamamasına neden olur. Bu nedenle eğer kombi sıcak su vermiyor ise mutlaka en kısa süre içerisinde uzman personelleri ile Ataşehir Baymak Kombi Servisi tarafından gerekli olan onarım müdahalelerinin yerine getirilmesi gerekliliği bulunur. Bu aşamada yapılacak bireysel müdahaleler hem kullanımın daha güvensiz hale gelmesine hem de sorununun daha da büyük bir ölçeğe ulaşmasına yol açabilir.

Kombi sıcak su vermiyor şeklinde bir arıza halinde Maltepe Demirdöküm Kombi Servisi personelleri, bunun doğrudan kombinin basınç faktöründen kaynaklandığını değerlendirir. Bu tip kombi arızaları ile ilgili olarak hem profesyonel bilgi hem de uzman deneyimi bulunan teknik personeller, kombinin basınç kontrollerini yapar. Kullanıcılarında görebileceği gösterge ekranında kombinin basınç seviyesi belirtilir. Tüm kombi modelleri için verimli ve güvenli bir kombi çalışması için bu basınç seviyesi düzeyinin mutlaka 1.5 bar’da olması gerekir. Eğer 1 bar seviyesinin altına iner ise kombinin çalışmamasına ve kombi sıcak su vermiyor sorununun ortaya çıkmasına neden olur. Böyle bir durumda kombi cihazındaki kombi sıcak su vermiyor sorununun çözümünün sağlanabilmesi için uzman personeller tarafından cihazdaki basınç seviyesinin 1.5 bar düzeyine kadar çıkmasını sağlayacak sisteme su verme işlemini gerçekleştirir.

Bu tip kombi sıcak su vermiyor sorununun nedeni olarak basınç seviyesinin 1.5 bar üzerine çıkması da etkili olabilir. Son derece riskli bir tablo olan bu durumda kombi güvenlik amaçlı olarak çalışmayı durdurabilir. Ancak bu tüm kombi modellerinde bulunmaz. Bu yüzden düzenli olarak kullanıcı tarafından kombi basınç seviyesinin kontrol edilmesi gerekir. Ataşehir Demirdöküm Kombi Servisi merkezinin uzman personelleri, eğer kombi sıcak su vermiyor ya da kombi çalışmıyor şeklinde bir şikayette bulunuyorsa ve bunun nedeni basınç seviyesinin 1.5 bar üzeri bir seviyeye sahip olmasıysa, diğer müdahalenin tersi uygulanır. Yani cihazda su akıtma işlemi gerçekleştirilerek, basınç seviyesinin 1.5 bar seviyesi ile 1 bar seviyesi aralığına kadar inmesi sağlanır. Böylelikle cihazdaki problemlerin giderilmesi mümkün olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ