Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Konya Ilgın TOKİ Başvuru Tarihleri

Konya Ilgın TOKİ Başvuru Tarihleri
  • 13.04.2017
  • 506 kez okundu

Konut üretimi alanında ülke genelinde faaliyet göstermekte olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Konya Ilgın’da hayata geçirdiği toplu konut projesi kapsamında yer alan 209 adet daireyi açık satışa sunuyor.

Konut üretimi alanında ülke genelinde faaliyet göstermekte olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Konya Ilgın’da hayata geçirdiği toplu konut projesi kapsamında yer alan 209 adet daireyi açık satışa sunuyor. Söz konusu olan konutlar için başvurular 27 Ocak – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası’nın bütün şubelerine yapılabilecektir. Söz konusu olan konut projesine ve satış işlemlerine dair ayrıntılar haberimizde yer almaktadır.

Ülkemizde sürekli gelişmekte olan inşaat sektörünün içerisinde parlayan bir yıldız haline gelerek ülke genelinde büyük konut projeleri gerçekleştiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Konya Ilgın’da hayata geçirdiği toplu konut uygulaması kapsamında yer almakta olan 209 adet konutu herhangi bir özel konuş olmaksızın, kurasız olarak yalnızca başvuru önceliği esas alınacak şekilde konut alma ve konut seçme imkânlarının da sunulduğu açık satış yöntemi ile konutların satışı gerçekleşecektir.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Konya Ilgın’da hayata geçirilerek satışa sunulan konutların satış işlemleri Türkiye Halk Bankası AŞ. Aracılığı ile gerçekleştirilecek olup söz konusu başvurular Konya Ilgın şubesi aracılığı ile yapılacaktır. Söz konusu olan konut projesi kapsamında satışa sunulan daireler için herhangi bir özel koşul bulunmamaktadır lakin TOKİ tarafından belirlenen genel koşullar geçerliliğini korumaktadır.

TOKİ Başvuru Şartları

T.C. vatandaşı olmanız gerekmektedir. Projenin inşa edildiği il ya da ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıllık süre boyunca ikamet ediyor olmanız ya da o ilin nüfusuna kayıtlı olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra kendiniz eşiniz ya da velayetiniz altındaki çocuklarınızın adına kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusunun bulunmaması gerekmektedir. Bir diğer husus ise hane gelirinin kendiniz eşiniz ve velayetiniz altındaki çocukların da gelirleri dâhil olmak üzere aylık olarak 3200 TL sınırını aşmıyor olması gerekmektedir. Hane halkından kimsenin geçmiş dönemler içerisinde TOKİ bünyesinden konut almamış ya da konut kredisi kullanmamış olması gerekmektedir.

Son olarak ise başvuru yapan kişinin 25 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Açık satış yöntemi kullanılarak satışları gerçekleşecek olan konutlar için başvurular 27 Ocak – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası’nın bütün şubeleri aracılığı ile gerçekleşecektir. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Konya Ilgın’da hayata geçirilen konut projesi kapsamında yer alan dairelerin satış fiyatları 127 bin 881 TL ila 261 bin 641 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Söz konusu konut projesinde yer alan konutlar 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde tasarlanmıştır. Konut seçim işlemini gerçekleştiren alıcılar %10 peşinat tutarını söz konusu bankanın şubelerine yatırmak sureti ile 180 ay vadeli olarak gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır.

Kaynak : Emlak Haberleri

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ