Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Kredi Birleştirme ve Yapılandırma

Kredi Birleştirme ve Yapılandırma
  • 11.07.2017
  • 662 kez okundu

Kredi yapılandırma işlemi kredi birleştirmeden farklı olarak mevcut kredi borcunun tekrar hesaplanarak daha uzun vadede yeni koşullarla kredilendirilmesi olarak tanımlanabilir.

Kredi yapılandırma işlemi kredi birleştirmeden farklı olarak mevcut kredi borcunun tekrar hesaplanarak daha uzun vadede yeni koşullarla kredilendirilmesi olarak tanımlanabilir.

Bankacılık ürünleri arasında en fazla tercih edilenlerin başında krediler gelmektedir. Pek çok sebeple kredi çeken tüketiciler, sağladıkları bu nakit imkanı sayesinde bireysel sorunlarının yanında ev, araba gibi ihtiyaçlarına çözüm sağlamaktadır. Kredi işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için kişilerin belli başlı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlardan ilki kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notu yüksek olan tüketiciler bankalardan kredi alma konusunda büyük bir şansa sahiptir. Kredi notu yüksekliği, geçmiş dönemlerde çekilmiş olan kredilerin geri ödeme performanslarıyla direkt alakalıdır. Bunun haricinde kredi notunun yüksekliği mevcut borçluluğun yüksek olmasından etkilenmektedir. Kredi birleştirme ve kredi yapılandırma işlemleri, kredi ödemelerinde sorun yaşayan ya da birçok farklı kredinin bir araya getirilerek daha kolay bir ödeme yapılabilmesini sağlayan sistem olarak tanımlanabilir.

Kredi Birleştirme

Kredi birleştirme işlemleri birçok farklı bankada bulunan kredilerin birleştirilmesi yoluyla tek bir kredinin ödenmesine olacak sağlayan sistemdir. Kredi birleştirme yaparak, farklı zamanlarda birden fazla bankaya ödenen krediler tek bir çatı altında birleştirilir. Tek kredinin sunduğu kredi birleştirme hizmeti sayesinde, kredi ödemelerinin kontrolü tam olarak sağlanabilir. Bu durum da kredi notunun, dolayısıyla kredibilitenin yükselmesine yardımcı olacaktır. Kredi birleştirme işleminde sadece kredi borçları değil, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçları da birleştirmeye konu olabilmektedir. Bu sayede kredi ödemeleri tek bir yere yapılarak vakitten ciddi bir kazanım elde edilir.

Kredi Yapılandırma

Kredi yapılandırma işlemi kredi birleştirmeden farklı olarak mevcut kredi borcunun tekrar hesaplanarak daha uzun vadede yeni koşullarla kredilendirilmesi olarak tanımlanabilir. Kredi yapılandırma işlemlerinde genellikle kredi geri ödemelerinde sorun yaşayan kişiler faydalanmaktadır. 90 gün süresinin aşılmasıyla birlikte idari takibe düşen tüketicilere banka tarafından yeniden yapılandırma teklif edilir. Yeniden yapılandırmanın kabul edilmesi halinde krediyi veren finans kurumu icra takip işlemine başlamaz. Yeniden yapılandırma işlemi sayesinde ödenemeyen kredi borçlarının daha uzun vadeye yayılarak taksitlerinin düşürülmesi söz konusu olabilmektedir. Bu sayede kredi geri ödemeleri düzene giren kişilerin, birkaç aylık ödeme performansından sonra kredi notları yükselmeye başlayacaktır. Tek kredi sistemi üzerinden gerçekleştireceğiniz yeniden yapılandırma işlemlerinde, bankadan alacağınız yeni kredi rakamıyla eski kredinizi rahatlıkla kapatabilirsiniz.

Tek Kredi, Kredi Birleştirme ve Yapılandırma

Tek kredi sistemi, internet üzerinden hizmet sunan mevcut ihtiyaç kredileri, kredi kartı borçları ve kredi mevduat hesabı gibi tüm kredili ürünlerin bir kredi altında toplanmasına olanak sağlayan bir sistemdir. Tek krediye başvuru gerçekleştiren kişiler, tek kredinin anlaşmalı bankalarından alacakları yeni bir kredi sayesinde mevcut kredilerini ve kredi kartı borçlarını kapatarak tek bir banka üzerinden ödemelerini gerçekleştirmeye başlarlar. Vakitten tasarruf sağlamanın yanında bu sistem sayesinden birçok bankayla ayrı ayrı uğraşma zahmetinden kurtulursunuz. Bu sistemle mevcut ödeme planları daha uzun vadeye yayılarak, tek bir çatı altında birleştirilir. Böylece aylık ödemelerde büyük bir rahatlama meydana gelmektedir. BDDK mevzuatına uygun olarak çalışan tek kredi sistemine evinizin konforundan başvuru yaparak, birçok bankanın size sunduğu teklifi görebilirsiniz. Tek kredinin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından değerlendirilen başvuru süreciniz sonucunda olumlu ya da olumsuz geri bildiriminiz üç iş günü içerisinde yapılmaktadır. Sadece kimlik ve gelir belgenizi beyan ederek evinizin konforunda gerçekleştireceğiniz başvurunuzla kredi birleştirme ve yapılandırma işlemini rahatça sağlayabilirsiniz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ