Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

Küçük yatak odası dekorasyonu püf noktaları

Küçük yatak odası dekorasyonu püf noktaları
  • 24.01.2017
  • 1.966 kez okundu

Maalesef birçoğumuzun problemi haline gelen küçük yatak odalarımız, büyük ve konforlu yatak odalarına göre daha çok sorun olsa da bu sorunu küçük yatak odaları dekorasyonu ile ortadan kaldırabiliriz.

Küçük yatak odası dekorasyonu ile odalarımızı olduğundan daha büyük ve konforlu hale getirebiliriz. Bunun için ufak donuşlar mobilya ve eşya seçimlerimizi daha dikkatli seçmemiz yeterli olacaktır.

İşte minimum alanları maksimum alanlara dönüştürecek küçük yatak odası dekorasyon önerileri:

Küçük yatak odalarımızı doğru renkler ile ışık izolasyonlarını birbirine uyum içi de yansıtarak odalarımızı daha geniş ve aydınlık hale getirebiliriz. Duvar renklerini açık tonlarda doğanın sunmuş olduğu renklerden seçebilir, odamızın belirlediğimiz bir bölümünü yine açık ve pastel tonlarda dikey geometrik desenlerde duvar uygulaması yapabiliriz. Pastel renkler ile ışığın yansımasından yararlanabiliriz.

Eğer tercihinizi koyu renklerden yana kullanacaksanız bunu aksesuar ve tablo seçimlerinden yana kullanmalısınız.

Perdelerinizi kalın ve büyük geniş ebatlı kullanmak yerine daha çok ince formlu, minimal ölçülerde camı duvarla birlikte kaplamayan perdeler tercih etmelisiniz.

Mobilya seçimleriniz küçük yatak odası dekorasyonlarında en önemli unsurlardandır. Mobilya seçerken ebatları daha küçük daha az yer kaplayan mobilyalar küçük yatak başlıkları hatta yatağın etrafını saran mobilya tercihleri hem gösterişli hem de metrekareden daha az faydalanmanızı sağlayacaktır. Mobilya seçiminde her ne kadar kendi zevkinizin renklerini yansıtacak olsa da mümkün olduğunca açık renklerden yana tercihinizi kullanmalısınız.

Küçük yatak odalarında en önemli unsulardan biride aksesuar seçimleridir. Küçük yatak odası dekorasyonlarında aksesuar seçimleri göz yormayan oda ile bütünleşen daha küçük ve aşırıya kaçmadan seçimlerinizi yapabilirsiniz. Mumlar tablolar küçük çerçeveler gibi aksesuarlarla da tamamlayabilirsiniz. Aksesuar seçimlerin de aydınlatmada abajurlarımızı küçük modellerle veya küçük yatak odası dekorasyonuna uygun duvar aplikleri kullanabilirsiniz. LED veya stop aydınlatmalardan da yararlanabilirsiniz.

Küçük yatak odası dekorasyonlarında aksesuar ve eşyaya  ne kadar çok yer verilirse odanın içi daha çok darlaşıp daha az geçiş ve yasam alanı kalacaktır bu kasvetli oda ise sizleri daha çok bunaltacaktır..

Kaynak: https://dekorasyonu.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ