Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Kupa Finallerini Yurt Dışında Oynayabiliriz

Kupa Finallerini Yurt Dışında Oynayabiliriz
  • 29.05.2018
  • 280 kez okundu

Uluslararası Futbol Ekonomi Forum’unda Kulüpler Birliği Başkanı sıfatıyla bir konuşma gerçekleştiren Beşiktaş başkanı Fikret Orman Ziraat Türkiye Kupası ve Süper Kupa finallerini yurt dışında oynayarak ülke futbolunu tüm dünyada daha çok izleyiciye ulaştırmak istediklerini belirtti.

Kulüpler Birliği Vakfı başkanı sıfatıyla katıldığı etkinlikte futbolun her geçen gün olağanüstü bir hızla büyüyen bir ekonomi olduğunu vurgulayan Fikret Orman Kulüpler Birliği olarak Türkiye Futbol Federasyonu ile beraber ortak hedeflerinin Süper Lig’in Türkiye’nin en büyük küresel markası yapmak olduğunu söyledi.

Avrupa’nın en büyük kulüplerinin her geçen gün gelişen futbol ekonomisi içinde pazar payını arttırmak için Uzak Doğu ve Orta Doğu pazarların açılmaya başladığını aktaran Fikret Orman Kulüpler Birliği Vakfı olarak ülke futbolunun global değerini yükseltmek için çeşitli çalışmalar yaptıklarının altını çizdi.

Spor Toto Süper Lig’in küresel değerini arttırmayı başardıkları takdirde Türk futbolunun daha da gelişeceğini vurgulayan Orman Kulüpler Birliği vakfı olarak hedeflerinin her geçen gün gelişen futbol pazarında Süper Lig ve Türkiye’nin marka değerini daha yukarılara taşımak olduğunu belirtti.

Süper Lig’in marka değeri arttığında ve yurt dışında izlenme oranları yükseldiğinde kulüpler olarak özellikle yabancı oyuncu transferinde çok daha makul rakamlara yıldız oyuncuları Türkiye getirebileceklerini belirten Orman bu amaç doğrultusunda ilk başta Orta Doğu pazarını hedeflediklerini belirtti.

Süper Lig’in yurt dışında izlenme oranı yükseldiği takdirde bu durumun aynı zamanda ülkemizden yurt dışına giden oyuncu sayısını da arttıracağını aktaran Orman “Böylece kulüplerin gelirleri de artmış olacak. Yukarıda bahsettiğim örneklerin gerçekleşebilmesi ligin marka değerinin yükselmesi ve izlenirliğinin artmasıyla ilgili konular. Bunun en büyük örneği Premier Lig.

Süper Lig’in dünya markası olabilmesi için pazarlama alanında atılımlar gerçekleştirmeleri gerektiğini belirten Fikret Orman Türkiye Kupası ve Süper Kupa final maçlarını yurt dışında oynayarak Türk futbolunun yurt dışında tanınırlığının arttırılabileceğini söyledi.

Haziran ayının ortasında başlıcak olan 2018 Dünya Kupası hakkındaki tüm bilgileri http://www.dunyakupasi2018.info/ ve http://dunyakupasimaclari.net/ siteleri üzerinde bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ