Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,48 / Satış: 6,51

Lazer ile Cilt Sıkılaştırma Nedir?

Lazer ile Cilt Sıkılaştırma Nedir?
  • 27.02.2017
  • 756 kez okundu

Hiç kimse zamanın etkilerine karşı bağışık sahibi değildir

Hiç kimse zamanın etkilerine karşı bağışık sahibi değildir. Yaşlandıkça, gevşeklik ve sarkmadan bahsetmiyoruz, zamanın etkileri kırışıklık, kıvrım ve kırışma şeklinde cildimizde görülmeye başlar. Bunun olmasını engelleyecek bir yol yok, ancak onu yavaşlatabilir ve bununla savaşabilirsiniz. Bunu yapmanın bir yolu lazer ile cildi sıkıştırmaktır.

Prosedür, tam olarak isminin söylediği gibi- yaşlanmayı, buruşuklaşmayı ve cildi sarkmayı lazer tedavileri ile sıkılaştırıyor. Ortaya çıktığı kadar zor değil. Lazer cildi sıkıştırmayı gerçekleştirmek için kullanılan cihaz çok naziktir ve cildi daha hasara uğratmadan veya yaralamadan birçok yarar sağlar. Daha genç görünürken, daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Lazer Cilt Sıkılaştırma Faydaları

Lazer cilt sıkılaştırmanın en büyük yararlarından ilki, kesik gerektirmeyen, iyileşme süresinin de kısaltılmış olması ve yaşlanma bulguları ile mücadelede düşük maliyetli bir yöntem olmasıdır.

Doktorunuz tarafından tavsiye edilecek ve cildinizin mevcut durumuna ve elde etmeye çalıştığınız sonuçlara bağlı olarak yapılacak bir dizi oturumdan sonra bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağıdakileri içeren değişiklikleri görebilirsiniz:

  • Kırışıklıkları düzelmesi
  • Geliştirilmiş cilt esnekliği
  • Geliştirilmiş cilt yumuşaklığı
  • Gençleşmiş cilt

Lazer ile Cilt Sıkılaştırma Nedir?

Yüzünüzdeki yaşlanmanın belirtilerini en aza indirgemenin yanı sıra, lazerle cilt sıkılaştırma, boynunuz ve göğsünüz gibi vücudunuzun diğer alanları için de aynı şeyi yapabilir.

Tedaviden hemen sonra normal günlük faaliyetlerinize geri dönebilirsiniz. Yaklaşık bir gün sonra biraz kızarıklık görebilirsiniz, ancak hastaların çoğu tedaviden sonra yaklaşık bir saat içinde kaybolduğunu bildirmektedir.

İyileşmeye yardım etmek ve cildinizin olabildiğince hızlı bir şekilde yenilenmesine izin vermek için, tedavinizden sonra en az 24 saat boyunca terlemenize neden olacak yorucu aktivitelerden (çalışma gibi) kaçının. Yüzme ve sıcak küvetlerden de kaçınmalısınız.

Her şeyden önce, cildi iyileştirirken korumak ve daha fazla güneş hasarını önlemeye yardımcı olmak için en az SPF 30 güneş kremi giydiğinizden emin olun.

Kaynak: Yazının bazı bölümleri http://www.epibeauty.com/ sitesinden derlenmiştir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ