Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Maliye Bakanlığı Anlaşmalı Matbaa

Maliye Bakanlığı Anlaşmalı Matbaa
  • 20.09.2017
  • 657 kez okundu

Resmi bir evrak bastırmak istiyorsanız o zaman bir takım zorunlulukları yerine getirmeniz gerekiyor.

Resmi bir evrak bastırmak istiyorsanız o zaman bir takım zorunlulukları yerine getirmeniz gerekiyor. Özellikle ticari anlamda fatura basımı yapacak olan mükelleflerin bunun için vergi levhalarının fotokopilerini gerçek şahısların ise nüfus cüzdanı fotokopilerini matbaaya getirmeleri gerekiyor. Ancak bunun için resmi işlemlerde kullanılacak olan evrakların basımını gerçekleştiren matbaaların da yalnızca anlaşmalı matbaa hizmeti veriyor olması gerekir. Sektör hakkında bilgi sahibi olmayanlar için bir açıklama yapmak gerekirse fatura bir işlem karşılığında ya da hizmet karşılığında müşterinin borçlu olduğunu göstermek adına düzenlenmiş olan bir belgedir. Bu belge resmiyet kazanabilmesi içinde mutlaka Maliye tarafından anlaşmalı olması gereklidir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz nedenlerden dolayı gerek irsaliyeli fatura basımı gerekse fatura konusunda mutlaka Maliye anlaşmasını olduğu firmaları tercih etmeniz gerekiyor. Piyasa da matbaa hizmeti veren pek çok firma yer alıyor ancak onların anlaşması olmayanların basım işlemleri ise resmi evraklarda geçerli olmuyor dolayısıyla burada dikkat edilmesi gereken en büyük hususların başında da firmanın yetkinliği geliyor diyebiliriz. Bu konuda yılların vermiş olduğu deneyime dayanarak hizmet veren ve sektörde en iyi matbaa olma özelliğini taşıyan Tanıtım Matbaacılık her fatura işinizde sizlere destek olabiliyor. Firma yaklaşık olarak 38 yıldır sektör içerisinde hizmet veriyor ve Maliye anlaşmasından dolayı da tüm resmi evraklarınızın basımı konusunda yetkilidir.

Faturalar Maliye bakanlığının gözünde değerli evrak statüsünde yer almaktadır. Bu nedenle de kendi yetkilendirmediği hiçbir firmadan gelen faturaları dikkate almaz. Firmaların mutlaka her ilde bulunan anlaşmalı matbaalara giderek fatura bası işlemlerini gerçekleştirmek durumundadır. Aynı zamanda bu faturalarında Maliye Bakanlığına bildirilmesi gerekiyor. Tanıtım Matbaa bu konuda online olarak Bakanlığa faturalarınız hakkında bildirimde bulunarak bir an önce bu yasal zorunluluktan kurtulmanızı sağlar.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ