Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Mevlütler İçin Mevlüt Şekerleri Nereden Alınır

Mevlütler İçin Mevlüt Şekerleri Nereden Alınır
  • 25.07.2017
  • 1.218 kez okundu

Mevlüt şekerleri   doğum, sünnet, söz –nişan, asker, vefat mevlütlerinde dağıtılan bir tür şekerlemedir.

Mevlüt şekerleri   doğum, sünnet, söz –nişan, asker, vefat mevlütlerinde dağıtılan bir tür şekerlemedir. Ayrıca kandillerde de dağıtılmaktadırlar. Mevlütler dini organizasyonlar için vazgeçilmez unsurlardan biridir. Yapımlarında çeşitli malzemeler kullanılır. Farklı aroma ve renk türünde üretilirler. Akide şekeri,  badem şekeri, Mevlana şekeri gibi mevlüt şekeri çeşitleri vardır.

Mevlüt şekerinin boyutları türlerine göre farklılık gösterir. Bazı türler yaklaşık olarak bir nohut tanesi büyüklüğünde bazı türler ise erik tanesi büyüklüğündedir. Mevlüt şekerlerinin şekilleri de değişik olabilir. Bazıları tamamen oval bazıları ise fasulye tanesini anımsatacak türde biraz daha yassı olarak imal edilirler.

Mevlüt şekerleri çoğunlukla beyaz ve krem renginde imal edilirler.Bununla birlikte kırmızı , yeşil ,sarı ve turuncu renkte imal edilen mevlüt şekerleri de sıklıkla görülmektedir. Mevlüt türüne göre ambalaj seçimi yapılarak sunumları estetik hale getirilebilir.Örneğin cenaze mevlüdü için siyah kutu , kandil için yeşil kutu , asker mevlüdü için ay yıldız süslemeli kutu tercih edilebilir.

Paket olarak hazırlanan mevlüt şekerlerinin içine yine farklı renk ve aromalarda imal edilen  kuş lokumu ve mevlüt lokumu da eklenerek daha güzel hale getirilmektedir.

Mevlüt şekerlerinden bazıları çiğnenerek yenecek şekilde üretilirken bazıları ağızda eriyecek şekilde üretilmektedir. Şekerlerin sertlik ve yumuşaklıkları da değişkenlik göstermektedir. Yine tatları ve içersindeki aroma oranları da farklı farklıdır.

https://www.mevlidimvar.com/mevlut-sekeri  kategorisinde tüm mevlüt şekeri çeşitlerini ve fiyatlarını bulabilirsiniz.

Toplu olarak alındıkları için genellikle fiyatları uygun olmakla beraber şekerin yapıldığı malzemeye  ve  kalitesine göre farklılık gösterir. Her fiyat aralığına uygun mevlüt şekeri bulmak mümkündür. Mevlüt malzemeleri üretimi ve satışı yapan Mevlidimvar.com’dan temin edilebilirsiniz.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ